שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

למה לעבור למקרן ואיך זה קרה


slavgo

slav gomelski

 
 

אי אפשר לא לשים לב או אף להתייחס להתקדמות ולשינויים שקרו עלינו בעת האחרונה. עולם הזאטוטים או שתקראו לזה עולם הנוער השתנה לחלוטין, בדיוק ככה...הפכו לדור המחשב האישי והפייסבוק. מתי בעת האחרונה ראיתם ילד "יורד לגן משחקים" סתם בשביל לראות מקרוב מי בחוץ, לשחק בשיתוף חברים, לרכב על גבי אופניים? אני אפילו לגמרי לא מדבר בדבר מחבואים או חממות שככל הנראה נכחד מן העולם המודרני. 

המצב השתנה 
זוכרים את הלוח הירוק הענק שהיה עומד בכיתות בית ספר? מהסוג שכתבו עליו ע"י גירים. כן, כן..גיר אותו החפץ שהיינו מחביאים למורה, זורקים, מפוררים לאבקה ועוד יצירות אומנות כמו אלה ואחרות. בכל מקרה, אותו לוח מדובר בהחלט לא נמצא בשימש שנים – החליף אותו הלוח המחיק. לוח לבן, משטח נקי יחד עם טושים מחיקים מה שהעצים את הנוחות, וכמובן גם על הסדר והנקיון. אגב, אותו לוח שאנחנו מדברים עליו נכון להיום ישנו במוסדות...אבל החידוש האמיתי הוא למעשה המכשיר האדיר שנקרא מקרן

אבולוציית המקרן 
זוכרים את המקרן? המכשיר הזה שהיו מקרינים איתו בעבר שקופיות בקולנוע? אז מהקולנוע זה יצא, ועבר לשאר העולם. אגב, תגחחו...אולם נכון להיום משתמשים לעתים במקרן שקופיות או לחילופין שנקרא לו ברקו. אבל נחזור לענייננו, המקרן נעשה בעבר כלי עסקי, דבר שקיים רק בחברות עצומות ומבוססות. יחד עם השנים עלויות המקרן ירדו, באופן זה כמו כן עלויות האחזקה שלהם ונכנסו יותר ויותר מקרנים לסוהו, ענף העסקים הבינוניים. השלב השני, הוא כניסת המקרנים למגזר הביתי – למה שרק עסקים יהנו? המחיר סביר, חוויית הצפייה ובכלל ההווי שהמקרן יוצר סביב אקט הצפייה הינו גדול משמעותית מאוד מצפייה בטלוויזיה דקה ככל שתהיה...גודל המסכים אחר בוודאי – ובכלל, מי כבר לא רוצה "בקולנוע בבית". 

המקרן האינטראקטיבי 
אוקי, אז התקדמנו, ויש לנו קולנוע ביתי, ואולי גם מכונת פופקורן בצד בשביל החוויה. בתכלס אנשים אף פעם אינם עוצרים, לא כיצד תוכנת המוח האנושי – ממש לא באמת נסתפק בקולנוע ביתי הלא כן? ובכל זאת ישבו וחשבו.. ותנחשו מה, מצאו שילוב מדליק למדי הנקרא מקרן, עט ולוח. מבולבלים? גם אנו. תחשבו על מורה שלא מוכרח להסתפק בציורים על משטח הלוח אלא פשוט להקרין על משטח הלוח מצגת או תרשים או גם תמונה כלשהי ולהוסיף הערות בכתב על משטח התמונה עצמה, לכתוב תוכן על משטח התרשים. נשמע פשוט, לא? פשוט מאוד, המקרנים האינטראקטיבים אפילו מקבל תאוצה גדולה במכללות, בתי ספר ואוניברסיטאות מרובות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה