שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

מה זה זיווד אלקטרוני?


מוטי מוטי
 
 

 

בדורנו, קפיצת הדרך בתחום הטכנולוגיה הינה הקפיצה הגדולה ביותר שידע המדע עד כה ומכשירים אלקטרוניים רבים נכנסו לחיינו. מכשירים אלו כמו מחשבים, מכשירים סלולאריים, מכשור רפואי מתקדם, ציוד צבאי, מטענים, סוללות, ועוד הינם מכשירים שייצורם עולה הרבה מאוד כסף ובשביל לשמור עליהם שלא ייפגעו צריך לתכנן את המעטפת שלהם – האריזה שלהם, בצורה שתהיה מיטבית למוצר ותגן עליו גם ממכות וחבלות בזמן העברת המוצר מהיצרן אל הלקוח עם כל מה שמוצר עובר בדרכים, וגם בהגיעו אל הלקוח מפגעי מזג האויר ועוד. מעטפת זו נקראת זיווד אלקטרוני שמגיעה מהמילה מזוודה, מעין תיק למוצר שישמור עליו לאורך חייו. לא מדובר במעטפה שעם הגעת המוצר אל הלקוח מסירים אותה אלא חלק אינטגראלי מן המכשיר האלקטרוני שלא מוסר ממנו אלא הינו חלק ממנו.

הגנה על המוצר

זיווד אלקטרוני כמו שאמרנו הוא האריזה הטבעית של המוצר וחלק אינטגראלי ממנו ומטרתו העיקרית היא להגן עליו ממספר דברים. הדבר הראשון הוא משינויי טמפרטורה קיצוניים או פגעי מזג האויר, מוצר אלקטרוני שיספוג חום רב ככל הנראה יינזק וייצא מכלל שימוש ולכן הזיווד של המוצר צריך להיות מבודד מספיק כדי להגן על המוצר מטמפרטורה זו. דבר נוסף הוא כמובן חוזקו של הזיווד, הזיווד בא להגן גם ואולי אף בעיקר על המכשיר האלקטרוני מפני פגיעות פיזיות, כל מכשיר אלקטרוני מרגע ייצורו מתחיל בטיול הארוך לכיוון הלקוח שבהרבה מאוד מקרים הוא גם טיול חוצה יבשות, ובמהלך הדרך המכשיר מיטלטל וסופג מכות רבות ולכן אם הזיווד לא יהיה חזק דיו כדי להגן על המוצר מטלטלות אלו המוצר יגיע פגום אל הלקוח והיצרן יספוג מכה שיווקית קשה ואף יצטרך להחזיר את כספו של הלקוח מה שעלול להסב ליצרן נזק כספי גדול.

מה צריך לקחת בחשבון בשלב התכנון הזיווד?

ישנם פרמטרים שונים שצריך לקחת בחשבון בזמן תכנונו של זיווד אלקטרוני. הדבר הראשון הוא עיצוב הזיווד כחלק מעיצוב המוצר עצמו, מכיון שהזיווד האלקטרוני הינו חלק אינטגראלי מהמוצר והולך איתו כל חייו עיצוב הזיווד כמו גם המוצר עצמו צריכים להיות כאלה שיימשכו את העין של הלקוח כדי שירצה לרכוש את המוצר אך לעיצוב אסור לבוא על חשבון נוחות המשתמש במוצר שהיא פועל יוצא של מיקום הכפתורים במוצר ומיקומם של שאר הרכיבים במוצר האלקטרוני, וכן על חשבון הקלות שבהגעה לרכיבים האלקטרוניים שבמוצר על ידי טכנאי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה