שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

מצלמות אבטחה משפרות את תחושת הביטחון


ravivor
 
 
לא סתם הפכה העיר לונדון בבריטניה למעוז מצלמות המעקב. העיר "מצופה" בכמה מיליוני מצלמות במעגל סגור, זאת על מנת לפקח על המתרחש במרחב הציבורי. יש להניח שהן גם מחוברות למערכת כלשהי של זיהוי ביומטרי, המאפשרת איתור מהיר ויעיל יותר של חשודים פוטנציאליים. למעט העובדה שפתרון כזה עלול להוות סוג של הפרת פרטיות (עד כמה שניתן בכלל לדבר על פרטיות באמצע הרחוב), תושבי לונדון עצמם מעידים שהמצלמות מעניקות להם תחושת ביטחון מוגברת.
 
אנחנו חיים בעולם שמציב בפנינו לא מעט איומים, גם כאשר אנו נמצאים בבית. בין אם מדובר באחוזי פשיעה גדלים והולכים, בגל פריצות או באורחים בלתי קרואים אחרים בעלי כוונת זדון - מצלמות אבטחה ישדרגו את תחושת הביטחון שלנו בביתנו, בעסק ובכל מקום בו נבחר להציבן.
 
כדי להבין את החשיבות של התקנת מצלמות אבטחה, יש קודם כל לדון בתפקיד הפונקציונלי שיש לבית בחיינו. האמרה "ביתי הוא מבצרי" מסכמת בצורה הטובה ביותר את המשמעות של הבית עבורנו. הוא אמור להיות המקום הבטוח ביותר בשבילנו, בו אנו חשים מוגנים ושבו אנחנו יכולים להרגיש בטוחים  ולהיות מי שאנו באמת. יש סיבה לכך שאנו מחכים בדריכות לחזור הביתה בסופו של יום עמוס בחיי השגרה שלנו. הבית הוא הפינה החמה שלנו, בה אנחנו יכולים לשחרר מתחים, להירגע, להתפנק, לשקוע בספה האהובה עלינו בסלון ופשוט "להיות".
 
כאשר המציאות מסביב מציבה איומים על ביתנו, הוא הופך למרחב שכבר לא מממש את המטרה לשמה הוא קיים. פריצות בישראל, למשל, הן תופעה מוכרת, ומדי תקופה מגיעים לכותרות מקרים של גלי פריצות, כל פעם באזורים אחרים בארץ. אין צורך להכביר במילים על האופן בו איום כזה יכול לפגוע בשקט הנפשי שלנו בבית, גם אם הוא טרם התממש. אם אכן מחשבות בוראות מציאות, כפי שרבים טוענים, הרי שהדאגות והמחשבות השליליות על אודות הפריצה העתידית לבית שלנו, עלולות לגרום לנו לתחושות חרדה בלתי פוסקות... מה שמבטל את כל השקט וההנאה שאמורות להיות מנת חלקנו בביתנו-מבצרנו.
 
לקונטקסט הזה נכנסות מצלמות האבטחה, שמשדרגות את תחושת הביטחון בבית. מצלמות במעגל סגור מאפשרות גם לתעד באופן רציף וגם לפקח על המתרחש, ובכך לזהות תנועה חשודה, להתריע על כך ולבסוף גם למצות את הדין עם העבריין, אחרי שכבר הצליח לחדור אל המרחב הביתי ולבצע בו את זממו בהיעדרנו.
 
לעתים מצלמות האבטחה מחליפות את מקומן של מערכות האזעקה הישנות, שנועדו לאפשר לבעלי הבית לקבל התרעה בזמן אמת בהתרחש אירוע פריצה. כיום ניתן לשלב את כל מערכות ההגנה ההלו תחת מערכת אחת של בית חכם (או חשמל חכם), עם מגוון רחב של מצלמות גוף, מצלמות ממונעות, מצלמות IP, מצלמות לראיית לילה ועוד. המבחר יאפשר לכם למצוא את מצלמת האבטחה שתיתן מענה אידיאלי לצרכים.
 
בנוסף, כיום מרבית מצלמות המעקב מחוברות בדרך כזו או אחרת לאינטרנט ולמכשירים כגון סמארטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים. הדבר מאפשר תיעוד, הקלטה וצפייה גם מרחוק; תמיד טוב כדי לפקוח עין על העוזרת בבית או על הילדים שנשארים לבד עד שאתם מגיעים הביתה מהעבודה.
 
 
--------------
 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה