שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

עתידנות מקצועית


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

המקצוע "בניית אתרים" הוא מקצוע חדש יחסית שהתפתח ותפס תאוצה כמעט קוונטית בעשור האחרון. אם תשאלו את הסבים שלך ואולי אפילו את ההורים שלכם "מה זה בניית אתרים?" סביר להניח שהתשובה שתקבלו תהיה "מקצוע אנושי של מקימי מבנים". המבנים שאותם מבוגרים מתכוונים אליהם הם כמובן מבני בטון כמו חנויות, מרכזים מסחריים, רבי קומות, בניני מגורים ועוד. עם זאת, לכל מי שפעיל באינטרנט ברור לחלוטין שתחום של בניית אתרים הוא מקצוע שקשור לפיתוח ועיצוב אתר אינטרנט.

הפער הזה בין הדורות נובע מהעובדה שבשנים האחרונות החלו לצוץ מקצועות שלא היו מוכרים קודם לכן לאור ההתפחות הטכנולוגית המסיבית שמאפיינת את עולם המידע שבו אנו חיים. מקצועות כמו: עיצובי ממשק משתמש, קידום אתרים  או אדריכלי מציאות מדומה פשוט לא היו כאן קודם.

עם זאת, הדעיכה של מקצועות מסוימים ופריחה של מקצועות חדשים שלא היו קיימים לפני כן לא מוכרת רק בדור המידע שלנו, אלא גם בדור הההורים שלנו ולמעשה לאורך כל ההיסטוריה. בעבר היו מחלקי חלב, היום יש חלב בסופר. בעבר היו הרבה עבודות חקלאות שנעשו ביד, כיום יש מיכשור תעשייתי רב לכך. דוגמא עכשווית- ניתוחים בריאטריים היו מבוצעים על ידי מנתח אנושי וכיום הומצא רובוט שיכול לבצע את הניתוח בדיוק מקסימלי.

אי לכך, הסטודנטים של היום צריכים לחשוב היטב באיזה מקצוע כדאי להם לעסוק. ייתכן שיש מקצועות שנלמדים היום שלא יהיו רלוונטים עוד עשרים שנה. עם זאת, יש מקצועות שלא נכחדים אלא רק עוברים טרנספורמציה כמו למשל עיתונות. אם בעבר רוב העיתונות היתה נסמכת על הדפוס, כיום רוב העיתונות נמצאת ב מאמרים אינטרנטיים.

במאה הקרובה העתידנים צופים שינויים אדירים מבחינת סגנון החיים, הקריירה והתעסוקה. המסר הכי חשוב הוא לתת לטכנולוגיה לפתח אותנו, ולהצמיח את יכולתינו מבלי שתעלים אותנו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה