שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

פיתוח מוצרים חדשים


אלי
 
 

פיתוח מוצרים חדשים הוא לא רק תחום יצירתי , זהו תחום מקצועי נדרש ופופולארי ביותר בעולם המודרני החדשני בו אנו חיים.  עולם בו מוצרים חדשים המייעלים ומקלים על פעולות רבות בחיינו נחטפים מהמדפים ברגע שהם מופיעים והופכים למצרך מבוקש ונדרש.

מהם הכללים לפיתוח מוצרים חדשים?

בין הכללים על פיהם עובדים במהלך פיתוח מוצרים חדשים ניתן למנות את הבאים :

זיהוי צורך, שלב SRR– שלב קביעת מטרה ודרישות מהמוצר שלב SDR– שלב העלאת האפשרויות הרבות של המוצר מבחינת התוכן ובחירה של אחד מהם שלב הPDRושלב ה CDR– שלבי תכנון המוצר, פיתוח ובניית אב טיפוס, בחירת חמרים לייצור המוצר, רעיונות ליישום, קביעת צורתו של המוצר וגם קביעת תהליכי העיבוד והייצור שלו. שלב הערכת המוצר הקיים יחסית לדרישות ממנו שהיו בשלבי התכנון. לעתים נדרש שיפור למוצר ואז מתחיל סבב חדש של מחזור חיים חדש למוצר. שלב הצלחת תיכון נמדדת על ידי הלקוח ושביעות רצונו של הלקוח או ביכולתו של המוצר להימכר ברווח.

מהו אב טיפוס של מוצר?

דגם האב טיפוס של המוצר הוא מודל המוצר הנקרא פרוטוטייפ. זהו פטנט המגלם רעיון חדש שנוצר על מנת לבחון את תפקודו של המוצר וכן לזהות ליקויים אם קיימים בו. ובנוסף לתקן  ולשפר את המוצר על מנת שיתפקד ביעילות ברמה הנדרשת. הפרוטוטייפ אב הטיפוס הוא הכלי באמצעותו נין ללמוד על המוצר, הרעיון שלו, ולשפרו לפני שלב השקעת הכסף בייצור ההמוני שלו.

רוב המוצרים התחילו בצורת אב טיפוס, תהליך שיכול להתקיים שנים רבות עד הגעה למצב משביע רצון מהמוצר ואישור סופי לתחילתו של ייצור המוני של המוצר.

מי מפתח אב טיפוס למוצר?

כל חברה העוסקת בפיתוח ותכנון של אב טיפוס של מוצרים כוללת מהנדסי מוצר, הנדסי ייצור ומהנדסי פיתוח. הם האנשים השותפים לפיתוח הרעיון עד לשלב הוצאתו לפועל. קיימים מספר שלבים על להפיכת המוצר למוגמר ומצב זה יכול להמשך מספר שנים. אך הזמן אינו גורע מיכולתו של המוצר להיות חדשני ונמכר כמו כל מוצר מדף נצרך שהחל כרעיון במוחו של מישהו.

מתי מתחילים בייצור אב טיפוס?

החברה המפתחת את המוצר, מכינה תכניות בניית דגם ולאחר פיתוח ראשוני הוא נכנס לשלב בחינת תפקודו. מטרתו של שלב האב טיפוס היא לבחון את יעילותו של הרעיון בשטח.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה