שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

קופה רושמת- סודות העסק המצליח


ירון יוגב
 
 

 

מה ההבדל בין קופה רושמת לבין קופות ממוחשבות? האם ההחלטה עלולה להשפיע על הצלחת העסק? מה העקרונות שחשוב שיהיו בכל מיקרה- גם אם היא קופה רושמת וגם אם קופות ממוחשבות?

החלטה עסקית ראשונה

ההחלטה העסקית הראשונה שעל כל בעל עסק לבצע היא הבחירה בין קופה רושמת לבין קופות ממוחשבות. הנטייה הטבעית היא ללכת לקופה הפשוטה יותר ובכך לחסוך כסף. על-פניו מדובר בהחלטה נבונה ואחראית אבל לא תמיד הקופה הפשוטה והזולה יותר אכן תספק את השירות הטוב ביותר. פשטות מבטיחה אולי תפעול קל אבל בעסק צריך ראיית עומק רחבה יותר, אינדיקציה שתראה לנו מה המצב העסקי בכל זמן נתון.  הרבה פעמים עדיף להשקיע במכשיר שיאפשר לנו צמיחה לטווח הארוך, שתאפשר מעקב צמוד של מכירות, הכנסות, יצירת תת-מחלקות, דוחות. רצוי שלקופה תהיה אפשרות לניהול רשימת פריטים, ניהול מחירונים, מלאי במחסנים, אפשרות חיפוש פריטים ספציפיים, הצגת מלאי קיים בזמן אמת ועדכון מלאי אוטומטי.

מבחינת כספים

כדי לאפשר מתן שרות מקסימאלי ללקוח והבטחת חזרתו של לקוח מרוצה וכמובן- המלצה שלו ללקוחות פוטנציאליים נוספים, יש לבדוק ולהעדיף קופה שבה אפשרות לבצוע עסקאות אשראי אך גם מאפשרת לשחק עם מספר אמצעי תשלום בו זמנית במקרה שהלקוח מעדיף לפצל את התשלום בין מזומן לאשראי או אשראי וצ'ק לדוגמא(כולל שוברי זיכוי ותווי קניה). חישוב עודף אוטומטי היא פונקציה תמימה למראית-עין אך כשיש לחץ בקופה קל להתבלבל בהחזרת העודף המדויק.  פעולה זו מבטיחה חוסר שביעות רצון ואף עוגמת נפש, הן של הלקוח והן של העובד. אלה בדיוק הדברים שבעל עסק ירצה למנוע.. חשוב שיתאפשר גם יומן ניהול עובדים על-מנת לחסוך בירוקרטיה ורישום כפול ולרכז הכול במקום אחד. חישוב ערך שעת עבודה, בעיקר במשמרת לילה וחג. 

בנק והפקת מסמכים

חשוב שתהיה אפשרות להנהלת חשבונות, הנפקת חשבוניות וקבלות כדי להקל על איסוף וארגון החומר לקראת הדוחות השנתיים. תעודות משלוח וניהול מלאי. כל אלה יהוו את ההבדל בין עסק שמפיק מעצמו את המקסימום ונמצא במגמת צמיחה ועלייה לבין עסק תקוע ולא יעיל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה