שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

רוצה לעבוד בעיצוב תעשייתי?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

עיצוב תעשייתי הפך בשנים האחרונות למקצוע מבוקש מאוד – עקב דרישות השוק. אין היום מוצר שיוצא לשוק, ולא חשוב באיזה תחום ובאיזה גודל, שידו של מעצב תעשייתי לא מעורבת בתכנונו כמעט לאורך כל הדרך.

עיצוב תעשייתי הוא מקצוע שהתחיל להתפתח במאה ה- 19, עם המהפכה התעשייתית, ומאז הוא הולך וצובר תאוצה ונפח, והופך משמעותי ומבוקש.

מיהו איש עיצוב תעשייתי?

עיצוב תעשייתיהוא מקצוע ששתי רגליו נטועות בשני עולמות מנוגדים. בכדי להיות מעצב תעשייתי אדם צריך להיות יצירתי מצד אחד, ופרקטי מצד שני. עיצוב תעשייתי אחראי על צורתו החיצונית של מוצר: שישדר אווירה, שיהיה בעל תדמית ייחודית, שיהיה אסתטי ויפה, שידבר אל רגשותיהם של אנשים, ושיגרום להם להתאהב בו.

יחד עם זאת, עיצוב תעשייתי חייב להיות פונקציונאלי. המעצב צריך להכיר חומרי גלם – את תכונותיהם, והדרך לעבוד איתם, להבין תהליך ייצור, להכיר טכנולוגיות, לעבוד עם תוכנות הדמייה דו מימדיות ותלת מימדיות, ולדעת לעבוד עם תוכנות עיצוב ותוכנות שרטוט.

איש עיצוב תעשייתי עוסק במוצרים שאמורים להיות מיוצרים בייצור המוני – בתעשייה, ועליו לשלב אומנות וטכנולוגיה, כך שאפשר יהיה לשווק ולמכור את אותם מוצרים לקהל הרחב במחירים שישאירו רווח לעוסקים במלאכה.

עיצוב תעשייתיבעולם תחרותי

העולם הקפיטליסטי של היום הוא עולם תחרותי מאוד. אין בו סודות ואין בו בלעדיות לאף אחד. כל יצרן, כל תעשיין רוצה למכור את המוצר שלו ברווח נאה. עליו לגרום לכך שהצרכן הנכנס לחנות, ורואה את השפע שעל המדף -  ייבחר לקנות את המוצר שלו, ולא של המתחרה. לכאן נכנס עיצוב תעשייתי. למוצר שעבר תחת ידו של איש מקצועי, מומחה ומנוסה, יהיה קל יותר להתמודד בשוק.

לימודי עיצוב תעשייתי

כאמור, עיצוב תעשייתי נוגע בשני עולמות, בכדי לעבוד במקצוע מבוקש זה, יש ללמוד אותו. הקבלה ללימודים תלויה בראיון אישי ובהצגת תיק עבודות – שני אלה נותנים אינדיקציה באיזו מידה אדם מתאים ללמוד את המקצוע, ויותר מאוחר לעבוד בו.

לימודי עיצוב תעשייתי הם לימודים אקדמיים ברמה גבוהה. הלימודים נמשכים ארבע שנים, ונעשים ברובם הגדול בסדנאות עבודה. מצד אחד לומדים הסטודנטים לימודים תיאורטיים כמו: מבוא לתעשייה, מבוא לעיצוב תעשייתי, איך התפתח המקצוע, תפקידו של מעצב תעשייתי ועוד. מצד שני, עיקר הלימוד נעשה בעבודה מעשית בסטודיו לעיצוב. בסטודיו נמצאים כל הכלים שימושים וההכרחיים לעבודתם של המעצבים הצעירים, והם עובדים תחת עינם הפקוחה, ועצותיהם של בעלי ניסיון בתחום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה