שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מדפסות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדפסות
 

דרכים שונות להוזלת עלויות ההדפסה


ניר לוי

נירו

 
 

שנים רבות היינו בתור צרכנים שבויים בידיי יצרניות המדפסות וראשי הדיו המקוריים שנהנו מהגמוניה מוחלטת בשוק הדיו והטונרים למדפסות. עובדה זו באה לידיי ביטוי במחירי הדיו המקורי היקרים להחריד.
גם היום, למרות התחרות מאגף המתכלים התואמים והממוחזרים חברות המקור אינן שוקלות להוזיל את מחירי ראשי הדיו והטונרים, ההבדל הוא שכיום, בפני הצרכנים קיימת האפשרות לבחור בין המקוריים לתואמים הזולים יותר.
בשל מחירי המקוריים היקרים להחריד החלה להתפתח תעשיה שלמה של מוצרים תואמים וממוחזרים על מנת לעקוף את הצורך להכבל למחיריהן היקרים של חברות המקור.

רכישת ראשי דיו וטונרים מקוריים אינה פסולה כלל ועיקר, אילה האיכותיים ביותר וניתן להפיק באמצעותם את ההדפסות האיכותיות ביותר. בעייתם העיקרית היא מחירם הגבוה להחריד, אך כאשר יש צורך בהדפסת תמונות צבעוניות איכותיות במיוחד או הדפסים גראפיים מורכבים ועדינים, אין מנוס משימוש במקוריים על מנת לקבל תוצאות מיטביות. יחד עם זאת כאשר איכות ההדפס אינה כל כך חשובה ובמדפסת מותקן מכל דיו מקורי יקר,יש אפשרות לשנות במדפסת בממשק ההגדרות למצב חיסכון בו קטנה הרזולוציה וניתן לחסוך בכך עד 20% מכמות הדיו.

בשוק הדיו קיימות 3 שיטות אלטרנטיביות למקוריים:
הממוחזרים- הטונרים וראשי הדיו הממוחזרים הם למעשה מארזי הפלסטיק המקוריים שהתרוקנו, נאספו למפעלים המתמחים במחזור והמצויידים במכשור מתאים לכך.
במפעלים אילה מנקים מארזים אילה באופן יסודי ממלאים אותם מחדש בדיו או באבקת טונר, מחליפים את השבב האלקטרוני הישן בחדש ובצורה זו מחזירים לפעילות נוספת את המארז המקורי.
ייתרונות שיטה זו הוא בשימוש במארזי דיו המתאימים באופן אופטימלי למדפסות וצימצום הפסולת המושלכת למאגרי הפסולת שזמן פרוקה הוא מאות אלפי שנים וכמובן, הוזלת עלות הדיו לצרכן.
חסרונות שיטה זו: איכותו של המוצר נקבעת לפי מקצועיותו של המפעל הממחזר. במידה והמפעל אינו פועל לפי סטנדרטים מקצועיים מחמירים ייתכן וישארו משקעים של דיו משימושים קודמים שיפגמו באיכות המוצר ובפעולתו.
ייתכן והמארז מוחזר מס' רב של פעמים, מכלוליו שחוקים ופעולתם אינה חלקה כפי שאמורה להיות, התוצאות האפייניות הן: מריחות של דיו ע"ג הדף או במקרה של טונר ממוחזר- התקנת צ'יפ אלקטרוני שאינו נצרב טוב תגרום למדפסת לא לזהות את הטונר.
השיטה השניה - תואמים חדשים: אילה מיוצרים במפעלים בסין לפי אותן שיטות בהן מיוצרים המקוריים, אין שימוש בחלקים ממוחזרים ולכן אין חשש מתקלות הנובעות מחלקים שחוקים.
יתרונות שיטה זו: מחירם זול מאד, זמינות גבוהה במיוחד למדפסות הפופלאריות ביותר, איכותם השתפרה באופן משמעותי בשנים האחרונות עם העליה החדה בביקוש.
חסרונות: התקלה הנפוצה ביותר היא אי זיהוי ראש הדיו או הטונר ע"י המדפסת בשל שבב לא תקין.
ערכות למילוי עצמי: השיטה הזולה ביותר, בשיטה זו רוכשים ערכת מילוי וממלאים את ראש הדיו הריק בבית באופן עצמאי. שיטה זו קיימת עבור ראשי דיו בלבד ולא לטונרים.
ייתרונות שיטה זו: עלות זולה מאד.
חסרונות: מילוי עצמי נעשה בד"כ ע"י אדם לא מיומן ובתנאים שאינם אופטימליים למחזור ראשי דיו כמו: סביבת עבודה סטרילית, מכשור תעשייתי מדוייק, היעדר טכנאים המסוגלים לאתר תקלות ולפתור אותן.
ייתכן שבשל מילוי לא מקצועי ייתכנו דליפות דיו למדפסת או הכתמת השבב האלקטרוני בדיו כתוצאה ממגע באצבעות שהתלכלכו בדיו ואי זיהויו ע"י המדפסת.
לסיכומו של דבר קיימות דרכים רבות לחסכון בעלויות להדפסה, אך על מנת להמנע מהשלכת כספכם לריק על מוצרים פגומים יש לרכוש את מחסני הדיו מספק מקצועי והגון שבמקרה של מוצר תקול ידאג להחליפו.
כיום, רכישת ראשי דיו וטונרים הפכה להיות פופלרית במיוחד באינטרנט. הרשת מוצפת באתרים שונים שאין דרך לדעת באילה מוצרים נקבל ובאיזה שרות ניתקל, לכן כדאי להיעזר בהמלצות מבעלי ניסיון ובכך נחסוך עגמת נפש ובזבוז כסף על מוצרים פגומים.
 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה