שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מדפסות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדפסות
 

השתלת איברים באמצעות מדפסות


magzi

מגזי אוהבת לכתוב להנאתה  ולהדפיס ב מדפסת   ב מהירות מופרזת  .

בוגרת אתר הכרויות  אחד או שניים בחיים ואחת שעשתה דיאטה יותר מפעם אחת בחצי שנה. 

אוהבת לבלות ב שכרות מלווה בצחוק וחובבת משחקי חשיבה ו בניית אתרים ברגעים קשים ולכתוב מאמרים בחרוזים

 
 

 

אם הכותרת בראש המאמר לא מפתיעה אתכם סימן שאתם מרבים לקרוא חדשות אודות קדמת הטכנולוגיה וכבר הפנמתם שהעתיד ממשמש ומגיח אלינו במעדי ענק. אם נותרתם המומים ולא הבנתם את הקשר בין מדפסות להשתלת איברים הרי שלכבודכם הובא מאמר קצר זה.

אודות השתלות איברים באמצעות מדפסות- בדיה או מציאות לא כל כך רחוקה.

חיפוש אחר איברים לצורך השתלה והצלת חיי אדם הוא ככל הנראה הסיבה העיקרית של אותם מדענים במסצ'וסטס שבארצות הברית ובאוסטרליה, אשר הגו את הרעיון לתעל את היכולות של מדפסות לטובת הדפסת איברים, אשר כל ייעודם הוא השתלה בגוף האדם הזקוק לכך. כדאי להבהיר כי הרעיון אינו מופרך כל כך, היות וכבר בשנת 2007 פורסמו מאמרים המתייחסים לבשורה הזו, תוך התבססות על העובדה כי כבר אז נהגו מדענים להשתמש באותה טכנולוגיה הזהה לטכנולוגיה הקיימת בכל מדפסת הזרקת דיו, המאפשרות פיתוח של בקטריות הכרחיות וכן, אפילו ייצור של תא גזע אנושי. כבר אז החלו אותם מדענים לשאוף קדימה ולהמציא את המדפסת התלת מימדית על מנת להדפיס איברים, המיועדים, כאמור, להשתלת איברים ולהצלת חיי אדם בלבד.

לאותם ספקנים יובהר כי הטכנולוגיה עליה נבנו יסודות הרעיון של מדפסת תלת מימדית כזו תתכן ותתאפשר באמצעות השפרצת מעין דיו ביולוגי, באופן הדומה להדפסת דיו במדפסת רגילה. כך מתחילים להדפיס אנזימים, חלבונים ורקמות, עד אשר יוכלו ליצור איבר תלת ממדי.

אף על פי כן, להשערת המדענים, רק בעוד חמש שנים לערך, יוכלו להתפאר בהוצאה אל האור של אבטיפוס למדפסת תלת מימד כזו, מה שעשוי להעיד על פיתוח ממשי של ההמצאה רק בעשור הבא, לכל הפחות.

יש להניח כי הבשורה על הדפסת איברים נוגעת בעיקר לאלו הממתינים ארוכות להשתלות איברים, וכי תקוותם שבעתיד הלא רחוק יימצא תחליף להמתנה ולהשתלת איבר מבין אנוש.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה