שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מדפסות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדפסות
 

מה עדיף, מדפסות לייזר או מדפסות משולבות?


אקטיביטק

אופיקס - מרכז שירות לעסקים, מספקת מגוון של שירותי מחשוב ומיכון לעסקים.

 
 

כאשר אנחנו בוחרים מדפסת לעיתים קרובות עולה ההתלבטות – האם כדאי לבחור מדפסות לייזר או מדפסות משולבות? יתכן שבהחלט שמעתם את המונחים הללו נזרקים לחלל האוויר, כאשר לא ברור לכם בכלל מה ההבדל, מהן מדפסות לייזר ומהן מדפסות משולבות בכלל? בעיקרון, אין סוג של מדפסת שעדיפה על האחרת. ההבדל הוא עבור מה אתם צריכים מדפסת. לכן, הבנה נכונה של מדפסות לייזר ושל מדפסות משולבות, יענו לכן באופן מיידי על השאלה.

מדפסות משולבות הן בכלל של דיו
נתחיל בכך כי מדפסת משולבת, בניגוד לשם של מדפסת לייזר, אינן מעידות על טיב ההדפסה, אלא דווקא על פונקציה אחרת – מדפסות משולבות מכילות בתוכן אופציה של מדפסת, סורק ופקס. שלוש באחד - על פניו, השילוב המושלם. אולם, מדפסות משולבות אינן בטכנולוגיה של מדפסות לייזר, אלא מתבססות על שיטה של הזרקת דיו, ברוב המקרים.
על כן, איכות ההדפסה היא שונה. שימו לב, אין זה אומר שהאיכות דווקא תהיה נמוכה יותר, אלא שונה ואולי לא מותאמת בעבורכם – מדפסות משולבות  איכותיות יכולות כיום להדפיס בממוצע עשרה עמודים בדקה, כאשר יש אופציה גם לשחור לבן וגם לצבע ללא הבדלי מחיר גבוהים במיוחד בשלב הרכישה, אלא בעיקר בתחזוקה (טונרים צבעוניים נגמרים מהר יותר), כאשר כמובן אסור להתעלם מהיתרונות הנוספים של מדפסות משולבות – הפקס והסורק, אשר בהחלט יכולים לשמש אותנו לפונקציות השונות בבית או במשרד.
מנגד, מדפסות לייזר באות מתחום שונה – מדפסות לייזר הן מהירות במיוחד, ומתמחות בעיקר בהדפסה מהירה של שחור-לבן. על כן, מדפסות לייזר אמנם נעדרות מהפונקציות הנוספות של סורק ופקס, אבל הן אידיאליות למי שעוסק בהדפסה של מאות מסמכים ביום – ההדפסה היא ברמה איכותית מאד ומהירה מאד, וידועה כחסכונית מאד בטיונרים.

אז מה טוב ומה לא טוב?
לכאורה, מדפסות לייזר יכולות להתאים לכולם, אבל הן מוגבלות מאד, מכיוון שהן מדפיסות רק בשחור-לבן. כיום, קיימים בשוק גם דגמים של מדפסות לייזר צבעוניות, אולם הן משמעותית יקרות יותר, משום שהן עוד עושות את צעדיהן הראשונים בשוק.
מנגד, מדפסות משולבות הן מאד אידיאליות בשל השילוב בין הפונקציות השונות, והאפשרות לרכוש מדפסות משולבות צבעוניות ללא תוספת משמעותית של מחיר, אולם עבור רוב המשרדים והעסקים (בניגוד למשתמש הביתי), אין תחליף עבור מדפסות לייזר, אשר יודעות להדפיס מסמכים רבים בזמן קצר ללא בזבוז של טונר.
חשוב לציין, כי קיימים בשוק גם דגמים של מדפסות משולבות מסוג לייזר, אולם רובן מאד יקרות וייקח זמן עד שהן יחזירו את ההשקעה שלהן, לכן רוב המשתמשים הביתיים והעסקיים כאחד מתלבטים בין מדפסות משולבות מסוג הזרקת דיו לבין מדפסות לייזר. חשוב לבצע את החשיבה על כל אחד מהאלמנטים – עד כמה אנחנו מדפיסים בשחור לבן? בצבעוני? האם אנחנו מעדיפים כמות גדולה של דפים עם טקסט או כמות קטנה של דפים עם תמונות? האם אנחנו בכלל זקוקים גם לשירותים של פקס וסורק או שניתן לוותר עליהם?
כל אלו שאלות שעליכם לענות עליהן. לאחר מכן, תוכלו לבחור מהן המדפסות העדיפות עבורכם – מדפסות לייזר או מדפסות משולבות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה