שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2259
מאמרים: 7261
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים ניידים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים ניידים
 

מחשבים ניידים - בעיות נפוצות ואפשרויות תיקון


אלכסיי קדם

לאפטופ לאב הנה מעבדת אלקטרוניקה המתמחה בתיקון כל סוגי המחשבים (מחשבים ניידים, מחשבים נייחים), טאבלטים ומכישירי הטלוויזיה. 

 
 

מחשבים ניידים מהווים חלק גדול ובלתי ניפרד מהחיים המודרניים. שימוש במחשב נייד מאפשר לנו חופש תנועה תוך כדי ביצוע הפעולות הדרושות בעבודה, לימודים או מסגרות אחרות. בשל תפקידו הרב בחיינו, תקלה במחשב הנייד יכולה לפגוע משמעותית או להשבית כליל את המחשב. לרוב, בעיות במחשבים ניידים מורכבות וקשות יותר לטיפול מאשר במחשבים נייחים. בעוד שחבר או קרוב משפחה הבמין במחשבים יכול לעזור לנו בתיקון המחשב הנייח, הרי שתיקון בעיות במחשבים ניידים מצריך לא פעם שימוש בציוד מיוחד המצוי רק במעבדות קמצועיות. בעיה שלא טופלה בצורה נכונה יכולה לגרום לנזק רב, ותיקון מהיר ופשוט במחיר זניח יכול להפוך לעבודה גדולה ויקרה. מסיבה זו חשוב להבין מהן בעיות המחשב הנפוצות ולאן אפשר לפנות כאשר משהו מתקלקל. 

מיקומו של המחשב הנייד בחיינו

המחשב תופס חלק גדול מאוד מהשיגרה שלנו, בין אם אנו מודעים לכך או לא. הוא משמש ככלי עזר עיקרי בעבודות רבות בתחומים שונים. המחשב הנייד גם נמצא בשימוש נרחב לצרכיי לימוד, הדרכה ולמידה. ותפקידו לא נגמר כאן - גם האספקט של הפנאי חשוב מאוד. לא רק מבחינת משחקי מחשב והרשתות החברתיות אלא גם כאמצעי שדרכו ניתן לצפות בסרטים, סדרות, לשמוע מוזיקה, ועוד. היתרון הגדול ביותר הוא היכולת לקחת אתנו את המחשב הנייד לכל מקום אליו אנחנו הולכים - לבית קפה, נסיעה ברכבת, מנוחה בפארק, נסיעה עסקית לחו"ל, ומקומות רבים נוספים. לפגיעה במחשב, אפוא, יש השלכות והשפעה על תחומים רבים מהחיים שלנו. תיקון מחשבים ניידים כאמור אינה משימה פשוטה וטיפול לא נכון יכול ליצור נזק קשה למכשיר. 

הבעיות הנפוצות במחשבים הניידים

התקלות יכולות להיות קשורות לפונקציות ורכיבים שונים, אשר לכולם מכנה משותף אחד - פגיעה משמעותית בשגרה שלנו. התקלות הנפוצות יותר כוללות: חדירת תכנות זדוניות, איטיות בגלישה, בעיות בסוללה, בעיות בטעינה, קרעים או בלאי של כבלים, מחשב ניתקע, בעיות במסך, תמונה קופאת, המחשב מפעיל את עצמו מחדש כל כמה דקות, בעיות במאוורר, ועוד. התקלות יכולות להיות קשורות לתוכנה או לחומרה. בעיות מסוימות עדיין יאפשרו לכם להשתמש במכשיר בעוד שבעיות אחרות ישביתו אותו כליל. 

כיצד ניתן לתקן מחשבים ניידים?

לרוב יעמדו לפנינו שתי אפשרויות עיקריות - לטפל בבעיה לבד או לפנות לאנשי המקצוע. ישנן בעיות שבהחלט ניתן לפתור לבד, אך אין מדובר ברוב המכריע של המקרים. ישנן בעיות שניתן לאתר או לתקן רק בעזרת מכשור מיוחד המצוי בדרך כלל במעבדות אלקטרוניקה מקצועיות. לפעמים הבעיה משלבת בעצמה צורך לבצע מספר תיקונים במקביל, כגון החלפת מסך מחשב נייד לצד ניקוי מוירוסים ועדכון תוכנה. אפשרות תיקון עצמי תלויה לחלוטין למידת הידע שלכם במחשבים, אבל אם אלקטרוניקה אינה תחום שאתם שולטים בו הרי שמומלץ לפנות למעבדה מקצועית לצורך ביצוע אבחון ותיקון מתאימים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה