שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים ניידים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים ניידים
 

פרטים חשובים על תיקון מחשב נייד


אבי ביטון
 
 

 

מחשב נייד הוא מחשב קטן, נישא וקומפקטי. ניתן לקפל את המחשב הנייד על ידי הצמדת צג המסך למקלדת באופן כזה שמותיר את שניהם מוגנים. משקל המחשב הנייד נע בין קילוגרמם לשלושה קילוגרמים. מחשב נייד נבנה עם סוללה על מנת שתהיה אפשרות להפעיל אותו גם במקומות בהם אין חיבור לשקע חשמל.

אף כי למחשב הנייח יש לרוב יכולות ביצועיות גבוהות מעט יותר משל המחשב הנייד, המחשב הנייד מסוגל לעמוד ברוב המוחלט של המשימות שמחשב נייח מבצע. למחשב נייד יש צג LCD, מוקלדת מובנית ומשטח עכבר(עם כי ישנה אפשרות לחבר חיצונית עכבר). כשהמחשב הנייד או אחד מרכיביו מתקלקלים ניתן להביא אותם לכדי תיקון מחשב נייד באמצעות מעבדת מחשבים ניידים או תיקון מחשבים ניידים על ידי טכנאי מחשבים ניידים .

היסטוריית המחשב הנייד

הדגמים הראשונים של המחשבים הניידים אמנם אפשרו ניידות יחסית, אך משקלם הגדול (7-14 קילוגרמים) והבוסריות הטכנולוגית מנעו מהם להפוך לשם דבר. הפריצה הגדלה החלה בשנת 1992, עם מחשב הPowerBookשל חברת אפל ומחשב הThingPadשל חברת IBM. מחשבים אלו היו בעלי משקל קל הרבה יותר של כ4.5 קילוגרמים ואף פחות, והיו בעלי צג LCD. מחשבים אלו בעצם הפכו את המחשבים הניידים לפופולריים מתמיד, והתחרות בין אפל, IBM  וחברות נוספות בשוק המחשבים הובילה למחשבים ניידים מתקדמים אף יותר.

המחשב הנייד בתקופה הנוכחית

כיום ישנו ציבור רחב מאוד שמשתמש במחשבים ניידים, החל מתלמידים, סטודנטים, אנשי עסקים, ואנשים אחרים אשר זקוקים למחשב איתו הם יוכלו להתנייד. בעקבות הפופולריות הגואה של המחשבים הניידים ניתן כיום לתקן אותם באמצעים רבים, החל משירותי תיקון מחשבים ניידים בעזרת טכנאי מחשבים ניידים ועד מעבדת מחשבים ניידים .

ממה מורכב המחשב הנייד?

מן הסתם, מרבית הרכיבים במחשב הניידים קטנים וקלים משמעותית מאותם הרכיבים במחשב הנייח. רוב המחשבים הניידים כיום הם בעלי מסך בגודל 14 אינצ' ומעלה בתצוגת AMLCD. הכוננים הקשיחים במחשב הנייד קטנים יותר מאלו של המחשב הנייח ולכן קיבולת הזכרון מעט קטנה יותר, עם כי גם הפער הזה הולך ומצטמצם עם השנים. המחשב הנייד מורכב מעוד רכיבים רבים, וחשוב לציין שבמידה ואחד מהם מתקלקל ניתן לשלוח את המחשב אל מעבדת מחשבים ניידים או להביא אותו לשירות תיקון מחשבים ניידים ע"י טכנאי מחשבים ניידים .


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה