שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

האם כל ילד יכול לתקן את המחשב- שאלה של אחראיות


ואוו!
 
 

למעלה משמונים אחוז ממשקי הבית בישראל מחזיקים לפחות מחשב אחד בבית. האינטרנט מספק לנו הצצה לחיים של אנשים אחרים, למקורות מידע שונים ולהעברת מסרים באמצעות האימייל ותוכנות מסרים שונות כגון: הסקייפ והמסנג'ר.

כשהמחשב לא עובד, לא אחת אנו מתפתים לנסות לתקן אותו בעצמנו, או להרשות לילדינו אשר גדלו לתוך עולם המחשבים, לתקן אותו, היות וישנם מספר מסויים של תקלות מחשב שאפשר לפתור לבד, ללא עזרה מקצועית. דוגמא לתקלה כזו היא: המאוורר.

החלפת המאוורר

ניתן להחליף מאוורר לבד או עם קצת עזרה מחברים המבינים במחשבים. לא חייבים לסיים קורס טכנאי מחשבים בהצטיינות (למרות שבוגר קורס טכנאי מחשבים וודאי ידע  לעשות זאת בקלות יתר כך שזה בהחלט יתרון). חשוב לדעת שמאוורר לא תקין גורם להתחממות יתר של המחשב, אשר כתוצאה מכך גורם לנזק בלתי הפיך לרכיביו הפנימיים, או גורם לו לכבות את עצמו בכדי לעצור את התחממות היתר.
לפני תיקון המאוורר, הצעד הראשון שצריך להיעשות הוא: ניתוק המחשבמשקע החשמל. אחר כך: בחינת המאוורר, משמע: האם הוא מאובק ולכן לא פעל כמו שצריך? או שמא חיבור החשמל של המאוורר מנותק? אם מוחלט להחליף את המאוורר הקיים, כדאי לנתק אותו ולקחת אותו לחנות מחשבים, על מנת שיחליפו אותו במאוורר זהה. לאחר חיבור המאוורר החדש למחשב,הוא אמור לעבוד בשקט ללא רעשי רקע מיוחדים.

תיקוני חומרה
כדאי לדעת  שלעיתים המחשב מרעיש כתוצאה מחומרה שאינה מחוברת כראוי. לעיתים מדובר על  כונן שלא הותקן כראוי. זהו גם תיקון שאפשר לעשותו לבד, ללא טכנאי מחשבים. חשוב להסיר בזהירות את כיסוי המחשב ולהקשיב לו, על מנת למצוא את מוקד הרעש.אחר כך יש להדק את הברגים של רכיב החומרה המרעישה למקומם ולהחזיר את כיסוי המחשב למקומו ולהקשיב שוב /לבדוק, האם הרעש פסק.

מחשב איננו מוצר זול. לכן, כאשר יש לכם ספקות במידת יכולותיכם האישיות לתקן אותו, עדיף לא לנסות לתקן אותו לבד ובכך להוסיף עוד בעיות, על הבעיות שדורשות תיקון, אלא לקרוא לטכנאי מחשבים אשר יתקן את המחשב בצורה יסודית ובטוחה. טכנאי המחשבים ייתן לכם גם טיפים איך לטפל בצורה מיטבית בחלק שתוקן או הוחלף.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה