שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

חשיבות השימוש במטפים בעסק


רועי ילון

Magniv

 
 

האדם התקדם רבות במהלך מאות השנים האחרונות ולעתים נדמה כי מאות שנות ציוויליזציה הפכו את הטבע לכלי שרת בידי האדם. ההנחה הזו מתרסקת ברגע שעומד האדם מול איתני הטבע ומגלה עד כמה כוחו קטן לעומת יסודות הטבע הגדולים והחזקים: מים, רוח, אדמה וכמובן אש. רעידות אדמה, טייפונים, סופות טורנדו וכמובן דליקות ענק מעמתות את האדם שוב ושוב עם היסודות הללו ומזכירות לנו עד כמה עצום כוחו של הטבע ועד כמה הוא בלתי צפוי.

האדם מול הטבע

עם השנים למדו בני האגם לחזות, לצפות וגם למנוע חלק מהאסונות שעתידים להתרחש, אולם עדיין אין זו מניעה של 100 אחוזים ודליקות ענק למשל עדיין גובות קורבנות רבים בכל כדור הארץ. אש מטבעה היא בלתי צפויה ולכן קשה להיערך לקראתה. לעתים קשה לצפות אותה ובדרך כלל ברגע שהיא פורצת אין לדעת לאן תגיע. שילוב עם כוחות טבע אחרים כמו מים או רוח עלולים להחמיר את המצבה, ללבות אותה וכך ליצור אסון גדול וכבד במיוחד שיגרום גם לאבדות ברכוש וגם לאבדות בנפש.

מניעת אש

מסיבה זו אחד הדברים שחשוב להבין לגבי אש שלא רק צריך למנוע אותה בכל דרך אפשרית, אלא שגם אם היא פרצה יש לדעת כיצד לנהוג בעיקר בשניות הראשונות. הנחה הזו מביאה לכך שכל מקום ציבורי מחויב לעמוד בתקנות מחמירות שמטילים כוחות הכיבוי וההצלה במטרה למנוע התפשטות של אש ולמנוע שריפות ענק. אי מילוי של התקנו הללו לא רק מסכן את כל מי שנמצא באזור אלא גם מזכות את בעל העסק בקנסות כבדים, עד ביטול רישיון העסק.

מטפים

שימוש של מטפים בעסק, חברה או גוף מסחרי הוא לא פחות מאשר מציל חיים. מדובר באמצעי שעשוי למנוע התפשטות של שריפה ומשום כל חשוב לוודא כי המטפים והספרינקלרים שנמצאים בעסק תקינים, נגישים ועומדים בכל הדרישות של כוחות הכיבוי. יש לערוך באותם מטפים בעסק בדיקות תקופתיות ולוודא כי הם אכן תקינים וליידע את כל העובדים על מיקומם. עוד יש לוודא כי שום דבר לא מונע הגעה אליהם כך שבעת שריפה ניתן יהיה להשתמש בהם באופן מידי וכך להקטין את הסיכון לאסון כבד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה