שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

טכנאי מחשבים - נקודה למחשבה


 
 

 

טכנאי מחשבים הוא אדם בעל ידע רחב בכל תחומי המחשוב , הן חומרה והן תוכנה.

חומרה מהווה את כלל הרכיבים הפיזיים בתוך המחשב ומחוץ למחשב כגון כוננים קשיחים, כרטיסי מסך, מדפסות  ולוחות אם. בעוד חומרה פנימית בדרך כלל מותקנת על לוח האם עצמו או מהווה חלק אינטגראלי ממנו, חומרה חיצונית מחוברת אל המחשב בכבל או יציאת USB ישירה (במקרה ולא נדרש כבל ארוך כמו בעת שימוש ב- Disk on Key).

תוכנה מהווה את כל מה שרץ על המחשב עצמו, החל בוורד ואקסל, ועד מערכת ההפעלה עצמה. החיבור בין התוכנה לחומרה נעשה באמצעות מנהלי התקנים (דרייברים באנגלית). מנהלי התקנים מורים למערכת ההפעלה כיצד להתנהג מול החומרה עצמה. ללא דרייבר מתאים, סביר להניח שהחומרה לא תעבוד כיאות.

תחזוקת חומרה ותוכנה

בניגוד למה שניתן לחשוב, חלק מטכנאי מחשבים אינם משמשים רק לפתרון תקלות נקודתיות, אלא מבצעים תחזוקה שוטפת הן של החומרה והן של התוכנה במחשב. בדרך כלל מדובר בעובדים בחברות גדולות הזקוקות לגיבוי ותמיכה במערכות המחשוב שלהם במשך כל זמן העבודה.

פעולות תחזוקה נפוצות כוללות ניקוי החומרה מדי מספר חודשיים (עד כדי פתיחת המחשב ושאיבת האבק על גבי המגעים ), התקנות של תוכנות חדשות, פתרון בעיות גישה ברשת המחשוב הפנימית ומתן גישה למשתמשים חדשים או שחזור גישה למשתמשים שנחסמו מסיבה כזו או אחרת.

טיפול בתקלות נקודתיות

טיפול בתקלות נקודתיות בדרך כלל נעשה גם על ידי טכנאי מחשבים במעבדת שרות או טכנאים פרטיים המגיעים עד בית הלקוח. פתרון התקלה דורש מהטכנאי לזהות את המקור שלה , האם מדובר בבעיית תוכנה  , בעיית חומרה, או בעיה בהגדרות של הדרייבר?

אם מדובר בבעיית חומרה טהורה, יתכן כי יש להחליף את כל הרכיב או להזיז את המיקום שלו על גבי לוח האם (לעיתים אחד מהחריצים על הלוח פשוט מתקלקל או גורם לקצר). אם מדובר בבעיית תוכנה, בדרך כלל צריך לשנות איזושהי הגדרה. במקרים חמורים, יתכן כי צריך להתקין את מערכת ההפעלה כולה מחדש ולאתחל את המחשב.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה