שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

טכנאי מחשבים, MCITP, CCNA - כל מקצועות ה-IT


ואוו!
 
 

בכל הקשור אל תחום המחשבים אשר מתפתח לכיוונים שונים בשנים האחרונות, ניתן למצוא לא מעט נותני שירותים ותמיכת מחשבים. בקצה האחד של הסקאלה תמצאו את טכנאי המחשבים בעוד שבקצה השני תמצאו ברי סמכה בתחום רשתות התקשורת, כגון מוסמכי סיסקו אשר סיימו קורס CCNA, מנהלי רשתות מטעם מייקרוספט (MCITP) ואף מומחים בעלי הסמכות מקצועיות מתקדמות יותר וניסיון של שנים רבות בעבודה בתחום ה-IT. כאמור, לכל בעל מקצוע שנמנה אשר נמצא בתחומי הסקאלה ובתחום המחשבים ישנו ידע שונה המאפשר לו לתת שירות מקצועי בתחום הספציפי אליו הוכשר.

במקצוע של טכנאי המחשבים ניתן למצוא בעלי מקצוע רבים אשר לא הוסמכו, פורמאלית לעסוק בתחום זה, כל עוד יש להם ראייה טכנית וניסיון מקצועי, ניתן ללמוד את המקצוע לבד. הדבר החשוב בלאו הכי הוא מקצועיות וניסיון וזו נרכשת עם השנים. מה גם שטכנאי אשר סיים את הקורס לפני מספר שנים עוסק, לעיתים ברכיבי חומרה ותוכנה השונים לגמרי מאלו עליהם למד בקורס – הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מהיר ביותר ואיתה בעלי המקצוע בתחום.  עדיין במידה ומגיע לביקור טכנאי שאלו אותו לגבי הניסיון שצבר, ראו אם זה מגיע עם ערכת כלים מתאימה ובדקו קודם להמלצות עבורו. אינכם רוצים שטכנאי מחשבים שאינו מיומן ייגש לטיפול במחשבכם.

ודאו כי הטכנאי אותו אתם מבקשים מיומן לתיקונים בתחום האמור. תתפלאו לדעת שישנם טכנאים המיומנים יותר בתחום התקנות התוכנה מאשר החומרה ולהיפך. ישנם כאלו אשר הועסקו בהתקנות מחשבים חדשים בלבד ועל כן מיומנים יותר בהתקנות ושדרוגים אולם לא באבחון וטיפול בתקלות.

טכנאי המחשבים אינו אמור להתמודד עם הגדרות מורכבות של רשת בסביבה הארגונית, לרוב הוא מטפל בהגדרות המחשב לרשת ברמת תחנת עבודה בודדת המתחברת להגדרות השרת- את הגדרות אלו הוא מקבל ממנהל הרשת לרוב מוסמך MCITPקורס או בעבר, MCSE.

הסמכת MCITPהינה הסמכה של חברת מיקרוסופט העולמית הניתנת לאלו אשר מסיימים קורס ארוך בתחום ניהול הרשתות והכרת הטכנולוגיות של מייקרוספט. בסיום כל קורס נעשית הסמכה כאשר לצוברים מספר הסמכות ניתן התואר מומחה IT. תואר זה, בנוסף לניסיון מקצועי מבטיח למועמד המתאים תפקיד מפתח כמנהל רשת, מנהל אבטחת מידע או אף מנהל בסיסי נתונים (תלוי הסמכות ספציפיות) בחברה כלשהי.

כאמור, בכל תפקידי התמיכה ניתן להגיע להתמחות מקצועית ברמה גבוהה המספקת רמת שכר גבוהה ואפשרויות קידום רבות, עם זאת, אל לבוגר קורס מקצועי לצפות לשכר גבוה. כבכל מקצוע אחר עליו לעבור הכשרה מקצועית ארוכה בפועל- אם יתאים לתפקיד והתפקיד יתאים לו סביר להניח שיתקדם ויפתח קריירה מקצועית בתחום, במידה ולא יוכל לערוך הסבה למקצועות מקבילים בתחום ואף לתחומים אחרים- כפי שימצא לנכון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה