שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

כיצד לשפר את החיבוריות של רשת אלחוטית ביתית


יואב אסרף
 
 

בבתים רבים בהם מותקנת כיום רשת ביתית אלחוטית, קיימות בעיות קליטה רבות, בעיקר באיזורים מרוחקים של הבית או כאלה המופרדים מחדר המחשב במספר קירות. קיימות מספר גישות לשיפור החיבוריות ברשת הביתית:

עשה זאת בעצמך - במקרים מסויימים ניתן לשפר את תפקוד הרשת באמצעים ביתיים וללא רכישת ציוד. הדרך הראשונה לעשות זאת היא שינוי מיקום הראוטר. לעיתים הבעיה נובעת ממיקום לא נכון של הראוטר, לדוגמא ליד קיר חיצוני או במרחק רב ממרכז איזור הקליטה הרצוי ( על הנתב להיות ממוקם במידת האפשר במרכז שטח הקליטה הרצוי). בנוסף, ניתן לכוון את אלומת השידור של אנטנת הראוטר על ידי יצירת מעין "צלחת" מניר אלומיניום, ולכוון את עוצמת השידור לאיזור הרצוי

החלפת אנטנה -  ניתן במקרים מסויימים להחליף את האנטנה המובנית בנתב באנטנה בעלת עוצמה גבוהה יותר (קיימות בשוק אנטנות בעלות עלוצמה של 30 דציבלים, פי 15 מרוב האנטנות המובנות). שימוש באנטנה כזו יכול להרחיב את טוח הרשת הבייתית עשרות מונים.

שימוש במגבר wifi - מגברי wifi ממוקמים במרכז הדרך בין הנתב לאיזור הקליטה ומעצימים את השידור האלחוטי משני הכיוונים. בכך מתאפשר טווח קליטה רחב יותר. קיימים מגברי wifi דו כיווניים וחד כיוונים, בהתאם לצורך. רוב המגברים ניתנים להתקנה מהירה (plug and play) ללא צורך במומחה. 

 

כדי לדעת לבחור את הפיתרון הנכון יש לשקול את תנאי השטח בכל מקרה. בדירות קטנות לרוב מספיק לשנות את מיקם הנתב או את כיוון האנטנה כדי להשיג שיפור מספק. שימוש באנטנת הגברה עלול ליצור טווח גדול מדי לרשת, ובכך להגביר את הסיכון לפריצות לרשת או לשימוש של שכנים "טפילים" ברשת שיכביד על רוחב הפס של בעל הרשת. במקרים בהם נדרש שטח כיסוי לאיזור מסויים אחד בבית מומלץ להשתמש במגבר wifi או לחילופין באנטנה כיוונית שתרכז את השידור לאיזור זה. במקרים בהם נדרש כיסויש ל שטח גדול במיוחד ייתכן שיש צורך באנטנה בעלת עוצמה גבוהה כדי להגדיל משמעותית את טווח ואיכות השידור


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה