שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2346
מאמרים: 7334
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

מערכות מידע ארגוניות, השקעה כדאית או הוצאה הכרחית


אלי זהב

אלי זהב
מהנדס תעשייה וניהול, יועץ ארגוני 
אפיקים  ייעוץ וניהול 

 
 

ארגונים בוחנים השקעה כספית על פי ההחזר הצפוי של ההשקעה, אך כאשר מדובר במערכות מידע ארגוניות (ERP) קיים קושי בהצגת ההחזר ההשקעה במונחים בהם ארגונים רגילים לחשב את החזר ההשקעה, אין ספק שלהראות החזר השקעה על מכונה העובדת בייצור ניתן להראות ביתר קלות והחישוב להחזר השקעה הוא פשוט ועל כן למנהלי הארגון יהיה יותר קל להוציא את הסכום הנדרש על פי הראייה כי זאת השקעה שהחזר בצידה. במערכות מידע ככלל ובמערכות מידע ארגוניות בפרט אין הדבר כך ועל כן מתקשים ארגונים להוציא כספים רבים על מערכת מידע ארגונית כפרוייקט ומאוחר יותר בהוצאה של התחזוקה והשירות הקיימים לכל אורך חיי המוצר.

בנוסף, במערכות מידע ארגוניות כמוצר מדף כגון מערכות כדוגמת  פריוריטי ,סאפ שדורשות משאבים נוספים להתאמת המערכת לארגון נדרשים הארגונים להשקעה נוספת לטובת ההתאמות וההטמעה ועיתים כאשר הפרויקט לא מנוהל ומתוכנן כראוי קשה לאמוד את הסכום שהארגון נדרש להשקיע.

על כן, חלק מהארגונים רואים את ההשקעה כהשקעה הכרחית ולא כהותאה הכרחית  בטענה כי מדוע צריך להשקיע במערכת שקשה לצפות את תרומתה ועל כן כל עוד ניתן להמנע ההשקעה , עדיף שכך. כמו הרבה דברים חשובים אחרים  בארגון גם כאן יש משקל רב בתפישת הארגון את מערכות המידע כחלק חשוב בתחרות הגוברת ובצורך להיות יעילים וזריזים, יש הרואים את המערכות כגורם שדורש זמן וכסף ולעיתים אף מערכב ויש הרואים במערכות המידע כחלק חשוב ואינטגרלי בארגון.

התפישה עליה אנו מדברים כמובן תשפיע גם על אופן יישום המערכת, תפישה שהינה מערכת מידע היא הוצאה שכל ארגון חייב בה תגרור יישום רזה ללא ניצול יכולות המערכת מה שיביא למינימום הוצאה. ארגון שיראה במערכת השקעה, יעשה מאמץ רב בהטמעה ויישום של המערכת מתוך אמונה כי באמצעות המערכת יהיה ניתן לקדם את הארגון ולהגיע לתוצאות טובות יותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה