שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

תקלות נפוצות במחשב


יוני גלשיח
 
 

 

תקלות נפוצות במחשב

בזמנים מודרניים אלו, התלות במחשב הפכה להיות כתלות בתרופה מצילת חיים,אין כמעט מקום עבודה אחד, שאיננו משתמש בשירותיהם של מחשבים,  בין אם זה לצורך תוכנת חשבשבת  אשר מנהלת את חשבונות העסק ואת המלאי, או בין אם המחשב נזקק לצורך התכתבות של מיילים, העובדה חדה וברורה, יום עבודה ללא מחשב, זהו יום ללא עבודה!

אך לא רק בעבודה המחשב נצרך כסם, גם בבית אנו משתמשים במחשב למגוון רחב של צרכים והרבה הורים אינם רוצים אפילו לחשוב על האפשרות שהמחשב ישבות והילדים יצאו מדעתם.

תקלות נפוצות ופתרונות

שנייה לפני שאתם מרימים את הטלפון בבהלה ומזמינים את שירותיו של טכנאי המחשבים, עצרו!

ישנם מספר תקלות הניתנות לפתרון פשוט וקל ללא הצורך לערב איש מקצוע.

ישנם מספר תקלות בהן גם טכנאי המחשבים לא יעזור לכם ,אלא  רק חברות הכבלים והאינטרנט.

עלות ביקור של טכנאי מחשביםנעה בין 150-200 ₪ , מחיר זה איננו מבוטל במידה והתקלה לא קשורה לבעל המקצוע , הטכנאי גובה כסף זה אך ורק על כך שהגיע לביתכם.

לפני שנתחיל עלינו להבין שישנם 2 סוגי תקלות בעולם הרשת והמחשבים, אשר מתחלקות לאחריותו של טכנאי המחשבים( כלומר ניתנת לפתרון על ידי הטכנאי) ולאחריותם של חברות הכבלים והאינטרנט, במקרה זה הטכנאי לא יוכל לעזור לכם אלא המחלקות הטכניות של החברות שמספקות לכם את השירות.

בעת תקלה בזמינות רשת האינטרנטבבית , נבחן ראשית מספר תרחישים לפני שנקרא לבעל מקצוע.

בתרחיש הראשוןננסה לכבות את המחשב ולהוציא את כל חיבורי הכבל הנכנסים למודם, כך שהמודם יישאר ערום מחוטים וללא חשמל. נמתין כ-5 דקות בהן המודם יהיה מנותק ואז נחזיר את כל החיבורים למקומם ונדליק את המחשב (זהו התהליך שיבקשו מכם חברות הכבלים והאינטרנט ובשביל מה לחכות בתור הארוך שלהן,כאשר אפשר לעשות זאת לפני) .

בתרחיש השני, במידה והאינטרנט לא חזר לפעול , נפנה לחברות האינטרנט והכבלים, אשר יבחנו את ביצועי הרשת וינטרו את הבעיה (אם היא שלהן).

רק במידה ושני התרחישים אינם עוזרים,נרים טלפון לטכנאי המחשבים ונבקש ממנו להגיע.

תקלה בה המחשב איננו נדלק, לפני שנקרא לבעל מקצוע נבדוק מספר תרחישים.

נבדוק את חיבורי החשמל למחשב,במידה והם מחוברים טוב ננסה שקע חשמל אחר(אולי הבעיה בכלל בשקע). נבדוק בגב המחשב את המתג שאחראי על זרימת החשמל לספק הכוח(מתג קטן בד"כ בצבע אדום עם פרמטרים של 1-0 ) ה-1 צריך להיות לחוץ.

רק לאחר 2 בדיקות אלו ,נקרא לטכנאי מחשבים שיבדוק את המחשב.

בד"כ התקלות הנפוצות מסוג זה מסתכמות בספק כוח מקולקל או חס וחלילה לוח אם שסיים את דרכו. כמובן שיש עוד אפשרויות אך אלו הן הנפוצות ביותר.

מחשב נדלק אך לא עולה,בתקלה זו רוב הסיכויים שמדובר במערכת ההפעלה והסיבות יכולות להיות רבות אך הנפוצות שבהן : וירוסים, קבצים פגומים של מערכת ההפעלה ועוד....

בתקלה מסוג זה עדיף לקרוא לטכנאי מחשבים אשר יגיע ויתקן את התקלה, מכיוון והתעסקות מיותרת ללא כל הבנה בנבכי מערכת ההפעלה יכולה  לגרום לאובדן החומר ששמור על המחיצות.

טכנאי מחשבים מקצועי ואמין ,הוא כזה המנסה להבין את התקלה עוד בשיחת הטלפון, לפעמים 2 דקות של שיחה יכולות לחסוך 150-200 ₪ שהם עלות ביקורו של הטכנאי.

במקרה שכזה הטכנאי יתעלה על עצמו ויבסס את מעמדו כאיש אמין ומקצועי,בעוד אתם לא תבזבזו 200 ₪ על כלום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה