שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> מחשבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחשבים
 

load test


סוקי כהן
 
 

Load test

על מנת להבטיח את אורך חייו ואת הצלחתו של כל מוצר תוכנה, מבצעת כל חברה מפתחת ומקדמת בדיקות תוכנה שונות ומגוונות אשר מעמידות את המוצרים השונים במבחנים רבים. אלו, משקפים למפתחי התוכנה ולבודקי התוכנה מה הם גבולות המוצר, איכויותיו, יכולותיו, אמינותו וכן את יכולתו לעמוד בעומס גבוה הנגרם בשל משתמשי קצה רבים ופעולות עסקיות ולא עסקיות המתבצעות ברקע. אלו נקראות בדיקות עומס, או בשמן הלועזי Loadtest, והן בודקות למעשה את נקודת השבירה של המוצר ואת יכולתו לשאת בעומס משתמשים רב.

 בדיקות מקצועיות

בדיקות עומס למעשה מדמות שימוש ברמה גבוהה במערכות עד כדי יצירת עומס. בבדיקות אלו נמדדת למעשה יכולת התגובה של צד השרת במערכת המתפקדת כחלק משרת/ לקוח – בעתים בהן ישנם משתמשים רבים במערכת בו זמנית. העומס על המערכת אינו נגרם רק בשל עומס המשתמשים עצמם אלא גם בגלל טרנזקציות ופעולות המורצות ברקע העבודה. ברגע שהמערכת אינה יכולה לעמוד יותר בעומס הרי שזוהי נקודת השבירה שלה. כיום ניתן למצוא כמה כלים לבדיקות עומס וביניהם WebLoad, ‏TeamSystemועוד.

בדיקה תחת תנאים שונים

ביצוע בדיקות עומס עבור מוצרי החברה אינו חייב להתבצע באופן עיוור, נהפוך הוא. בדיקות עומסים יכולות להתבצע על רכיב מסוים של החברה או על אותו רכיב בסביבת הלקוח, על רכיב אחר בסביבת מעבדה או על כמה רכיבים שונים בסביבת העבודה המוכרת ועוד. כל אלו מאפשרים לחברה להכיר את המוצר טוב יותר ואת אופי פעילותו תחת תנאים כאלה ואחרים. החברות המציעות כיום שירותי בדיקות עומס נותנות ייעוץ כללי של אופן הטמעת המוצר בחברה ובדיקת כלי עומסים מתאימים יותר ופחות לענף הספציפי.

התאמה אישית ללקוח

ישנן כיום חבילות שירות ייחודיות הכוללות מספר בדיקות בתנאים מיוחדים ללקוח כך שאין הכרח לבצע את כל בדיקות העומס השונות. בין השירותים המוצעים כיום ניתן למצוא שירותים ספציפיים של הרצת SETבודד בסביבת הלקוח, ניתוח סיכונים והפקת דוחות אנליטיים של ביצועי המוצר באופן קבוע על מנת לשפר את ביצועיו וכישוריו של המוצר בעבודה בזמן אמת תוך זמן קצר. אין ספק כי בדיקות עומסים, או בשמן הלועזי Load testהינן הכלי היעיל והמקצועי ביותר לבדיקות איכויותיו וביצועיו של מוצר תוכנה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה