שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> שרתים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שרתים
 

אחסון אתרים ללא מגבלה על שרת שיתופי – האמנם?


ואוו!
 
 

חברת אחסון מציעה לכם אחסון אתרים על גבי שרת שיתופי ללא כל הגבלה? אל תסגרו את העסקה לפני שאתם קוראים את הכתבה הבאה.

חברות אחסון אתרים רבות, בעיקר בחוץ לארץ, מנסות למכור שירותי אחסון שיתופיים ללא כל הגבלה, אך במציאות כמו במציאות, משאבים לא יכולים להיות בלתי מוגבלים.

 

באופן תיאורטי ניתן ליצור שרת שיתופי עם משאבים בלתי מוגבלים על ידי שימוש במשאבי רשת. יש בנמצא טכנולוגיות המאפשרות לשרת אחד להשתמש בשטחי אחסון הנמצאים על שרתים אחרים, המחוברים אליו (NAS/SAN). וכך בעצם, בכל פעם ששטח האחסון מתמלא מוסיפים דיסק קשיח נוסף שמגדיל את נפח האחסון. בשיטה זו ניתן לאחסן על שרת שיתופי אחד אינספור אתרים, הודעות דוא"ל ונתונים.

 

אולם אליה וקוץ בה. אכן ניתן לאחסן אתרים על שרת שיתופי ללא הגבלת שטח האחסון המוקצה, אך ישנם משאבים נוספים ואלו מוגבלים. כך למשל, יש הגבלה על מהירות עיבוד הנתונים (CPU), על רוחב הפס ועל תעבורת הנתונים.

 

חשוב לזכור כי אחסון אתרים על שרת שיתופי משמעו שמלבד האתר שלכם מאוחסנים על אותו השרת עוד הרבה אתרים אחרים. אם כמה אתרים המאוחסנים על שרת שיתופי נדרשים לעבד מידע באותו הזמן (הרצת אפליקציות PHP, למשל) אזי מהירות המעבד תהיה איטית, תהיה לזה השפעה על זמן התגובה של האתר והגולש יחווה גלישה איטית. אותו עקרון תקף גם לגבי רוחב הפס ותעבורת הנתונים; גם כאן במידה וכמה אתרים ידרשו להעביר כמויות גדולות של מידע באותו הזמן – רוחב הפס שיוקצה לכל אחד מהם יהיה קטן יותר, תעבורת הנתונים תהיה איטית יותר והגולש יאלץ להמתין זמן רב לטעינת דפי האתר.

יתרה מכך, חברות אירוח אתרים רבות המציעות אחסון אתרים שיתופי ללא הגבלה למעשה מגבילות את מספר הקבצים שניתן לאחסן, בעיקר קבצי תמונות וסרטים, ובנוסף גם אוסרות על גיבוי קבצים אישיים על גבי השרת השיתופי.

 

אם כן, נראה כי שירות אחסון אתרים ללא מגבלות הוא פתרון מוגבל אחרי הכול. במידה ואתם בוחרים כן לרכוש חבילת אחסון שכזו חשוב שתשימו לב לא לנצל את שטח האחסון עד תום ולהעלות לשרת רק קבצים החיוניים לפעילותו התקינה של האתר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה