שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

הפרמטרים לבחירת יועץ השקעות אישי


מירב שמש

BeTrader - מסחר בבורסה, תשקיע בעצמך!

 
 

 

הנסיבות האלו יצרו עבור המשקיע מצב חדש, בו הוא מוצף בהיצע יועצי השקעות. מהם הפרמטרים לבחירת יועץ השקעות אישי איכותי? יש לבחון נתונים נוספים מלבד התשואות אשר השיג יועץ ההשקעות. ריכזנו מספר טיפים עבורכם. הפרמטר הראשון הוא הביצועים: התשואות הן הנתון העיקרי הלוכד את תשומת ליבנו, ואולם בזוית הראיה הזו עלינו לאמוד את התשואות לפרק זמן של מספר שנים. פעמים רבות בתי השקעות מתגאים בתשואות הגבוהות באופן חריג בכדי למשוך את תשומת ליבנו כשהמחיר מתבטא בסיכון גבוה מאוד. חשוב לא להיות מושפעים מביצועים מוצלחים או גרועים בפרק הזמן הקצר, וחשוב לזכור כי ההתנהלות בעבר אינה ערובה להצלחות העתיד.

יועץ השקעות אישי: האם הוא אובייקטיבי? 

כשמדובר בבתי ההשקעות יועץ השקעות אישי אינו אובייקטיבי כלל. בתי השקעות בעלי מגוון רחב של מוצרים פיננסיים יכוונו את הלקוח למוצרי המדף שלהם, גורם שלא מתיישב בהכרח עם צרכי הלקוח. נוסיף למשוואה הזו גם את הנתון כי חלק לא מבוטל מבתי ההשקעות הם חברי בורסה לכן אינטרס העמלות הנובעות מן המסחר בבורסה תקף גם עבורם. היעד של בית ההשקעות הוא ניהול תיקי השקעות, אי לכך ברור כי יועץ השקעות אישי בבית ההשקעות ינסה להטות את הלקוח לכיוון מוצרי בית ההשקעות.

ליועץ השקעות אישי בבית ההשקעות יש את המטרה גם לנהל בפועל, דבר העלול להשפיע על אופי הייעוץ. במדד האובייקטיביות יועץ ההשקעות הפרטי הוא האובייקטיבי ביותר, מהסיבה שיועץ השקעות פרטי אינו מקבל עמלה מאף גורם, לכן המלצותיו נקיות ממניעים זרים. אין הוא מקבל כסף על שיווק מוצרים פיננסיים ולא החזר עמלות . בזווית השקיפות כל הגורמים מחויבים. כל פעולה פיננסית המומלצת או שמבוצעת עליה להיות מגובה במסמך. טופס ייעוץ, המלצה וכל שיחה, כולל ייעוץ טלפוני חייבים להיות מתועדים. בנוסף יש לציין כי כל יועצי ההשקעות כפופים לחוקים של הרשות לניירות ערך ותקנותיה.

יועץ השקעות אישי: מרחב תמרון וניהול תיקי השקעות

קיימת מדיניות השקעות שונה בכל בנק. לבנקים יש את היתרון של מערכות המידע מתקדמות, ובעת שהלקוח פונה אל ייעוץ השקעות בבנק שלו, מצטמצם מרחב התמרון של היועץ בכפוף למדיניות הבנק, לכן קיימת אפשרות  של הענקת ייעוץ זהה ללקוחות שונים. איכותם המקצועית של יועצי בתי ההשקעות גבוהה כי בזאת הם מתמחים, ואולם מרחב התמרון שלהם מול הלקוח הוא מוגבל ביותר בשל היותם כפופים למדיניות בית ההשקעות בשל תכתיבי מדיניות נוקשים ואחידים של בית ההשקעות. קיים גם הקושי של היועץ לספק שירות באופן אישי לכל לקוח כשעליו לטפל במאות ואלפי לקוחות.ליועץ השקעות אישי לא קיימת מגבלה של כפיפות לתכתיבים לכן ללקוח מוענקת התאמה אישית בהתאם לצרכיו. הבנקים מעניקים ייעוץ השקעות כאשר ניתן לבצע פעולות פיזיות בחשבון רק לאחר חתימתו של הלקוח על ייפוי כוח המאפשר זאת.בבתי ההשקעות היועצים מקבלים ייפוי כוח על מנת לנהל את תיקי ההשקעות בפועל. יועץ השקעות אישי לעומת זאת,אינו מבצע פעולות פיזיות בחשבון וגם אינו מקבל ייפוי כוח מהלקוח. כך נותרת האחריות והשליטה על הביצוע פעולות בחשבון בידי הלקוח.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
cfdsfds   11/10/2012


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה