שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

זיכיון למכירה שיעזור לכם להצליח


 karaAdmin

 karaAdmin

 
 

זיכיון למכירה

זיכיון למכירה הינו זיכיון עסקי (בדרך כלל) אשר פתוח לקנייה לקהל הרחב מחברה או מאדם פרטי, כאשר זיכיון הינו מונח המתאר מכירת זכויות עסקיות מסוימות כמו הזכות למכור מוצר מסוים, להשתמש בשם מסוים או בשיטות עבודה עסקיות אשר הוכחו כרווחיות על ידי החברה המזכה. מבחינת סוגי זיכיונות ניתן להבדיל בין זיכיון עסקי מלא אשר מאפשר לזכיין נקודת התחלה עסקית בה כל הקונספט כבר בנוי וכזכיין רק נשאר לו לעסוק בתפעול השוטף של העסק, זיכיון על השם והסמלים המסחריים של חברה אשר מאפשר לזכיין לפתוח עסק תחת תדמית השם של החברה, זיכיון על מוצר אשר מאפשר לזכיין להשתמש במוצרי החברה (אך לא בשם ובשיטות העבודה העסקיות) וזיכיון תפעולי אשר מתייחס יותר לעולם האופנה בו ניתנת לזכיין את הזכות להפעיל חנות עצמאית אשר מקבלת סחורה באופן חינמי מהחברה, באופן הזה החברה אחראית ל"ליין" המוצרים ואספקתם והזכיין לרכישתה ותפעולה של החנות, בשיטה זו בדרך כלל נהוג לחלק את הכנסות החנות לפי אחוזים בין הזכיין לנותן הזיכיון.

היכן ניתן למצוא זיכיון למכירה
זיכיון למכירה מועמד למכירה על ידי החברה עצמה או על ידי בעל זיכיון אחר אשר מעוניין למכור את זיכיונו. כיום ניתן למצוא מודעות המפרסמות זיכיון למכירה בפורטלים ואתרי אינטרנט שונים אשר עוסקים באיסוף הצעות מחברות הנותנות זיכיון, בעיתונים, במקומונים ובאתרי יד שניה ולוחות דרושים שם בדרך כלל יפורסמו זיכיונות אשר נמכרים "מיד שניה" מהזכיין עצמו.    

יתרונות בקניית זיכיון
קניית זיכיון עסקי מאפשרת פתיחת עסק באופן חלק ופשוט יחסית כאשר לרוב המוצר, קהל הלקוחות, השם וכו' כבר קיימים והזכיין אינו צריך לדאוג לדבר מלבד לתפעולו השוטף של העסק כאשר יתרון נוסף הוא ההצלחה העסקית אשר מתבססת על חבירתם של זכיין בודד יחד עם חברה גדולה וכל מה שמשתמע מבחינת שיטות העבודה העסקיות שלה וניסיונה הרב בשוק. כיום שיטת הזכיינות העסקית נחשבת לשיטה עסקית רווחת כאשר גם מצד הצרכנים קיימת לעיתים העדפה לרכוש מזכיין אשר מייצג חברה ומוצר לו מחיר ואיכות ידועים (כמו ברשת לדוגמא).   

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה