שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

מסלולי האשראי השונים לעסקים


תמיר פרל
 
 

מסלולי אשראי לעסקים

האשראי של העסק הוא החמצן שלו, הוא המנוע שדוחף אותו והוא זה שמצמיח אותו עוד ועוד. כל עסק צריך אשראי שזה בעצם הכסף שיש לו בכדי לפעול – בכדי לשלם משכורות, בכדי לשלם לספקים, בשביל לשווק את העסק ובשביל לתפעל אותו. האשראי של העסק הוא זה שיכול להרים אותו או להפיל אותו, זה שיכול להביא אותו למקומות מדהימים או לרסק אותו ולשבור אותו לרסיסים. אשראי לעסק צריך ברגע שפותחים אותו וצריך גם כמובן כשהוא עובד למטרות שונות:

תזרים מזומנים חיובי – יש עסקים שעובדים בשיטות שונות ובהתנהלויות שונות. תזרים מזומנים זה בעצם מה שנכנס לעסק בזמן נתון ובין מה שמחוץ לעסק באותו הזמן, וחייב להיות איזון ביניהם. כשאין איזון העסק עלול להיקלע לקשיים ואף ליפול גם אם יש לו פוטנציאל גבוה. כך לדוגמא אם עסק נוהג לשלם לספקים שלו במזומן בכל פעם ולעומת זאת, הוא נוהג לגבות תשלומים מהלקוחות שלו בשיטת שוטף +, צ'קים דחויים וכדומה. לא משנה כמה העסק יהיה רווחי פוטנציאלית ולא משנה מה ההפרש בין ההוצאות להכנסות, בזמן נתון הוא עלול להיות שלילי מה שאומר שהכסף שלכם אצל הספקים אבל עוד לא קיבלתם את הכסף מהלקוח. אשראי לעסק זה אומר בין השאר להזרים לו כסף בשביל לשמור על האיזון הזה ולגשר בין הפערים הללו.

צמיחה של העסק – אתם רוצים להניע את העסק קדימה, רוצים לקדם אותו ולהצמיח אותו ובשביל זה אתם צריכים מימון, מימון בשביל עוד כוח אדם, מימון בשביל לשכור שטח גדול יותר, מימון בשביל ציוד כזה או אחר ובלי אשראי אתם חנוקים. אתם נשארים במקום ולא יכולים לפתח את העסק.

שיווק – כל עסק חייב שיווק וכמעט כל הזמן. ללא שיווק עסקים רבים יהיו תקועים במקום ולא יוכלו "לזוז" לשום מקום. הבעיה היא ששיווק עולה כסף וללא אשראי יהיה קשה לכם לשווק את העסק. זו עוד סיבה למה אתם צריכים אשראי בשביל לקדם את העסק, לשווק אותו ולאפשר לו להתקדם עוד ועוד.

מסלולי האשראי של הבנקים

הבנקים רוצים כמובן לתת כמה שיותר הלוואות מכיוון שגם מהן הם מתקיימים. לכל בנק יש את ההיצע שלו, את מסלולי האשראי שהוא מציע ללקוחות העסקיים שלו בין אם מדובר על עסק חדש ובין אם מדובר על עסק קיים. חשוב לדעת שהבנקים היום מתחרים האחד בשני ואם קיבלתם הצעות למימון ולאשראי מבנק מסוים כדאי מאוד שתבדקו מה מציע לכם בנק אחר. אם אתם יכולים להסתובב בעוד כמה בנקים זה יהיה אף טוב יותר עבורכם. יש תחרות גדולה ויש "מסחרה" בתחום, יש ריביות אטרקטיביות יותר או פחות וזו הזכות שלכם להתמקח את הנאים של האשראי.

הלוואה בערבות מדינה

מדינת ישראל היא מדינה מתקדמת, מדינה שמנסה בין השאר לסייע לעסקים ויש יותר ויותר מאמץ בכיוון בשנים האחרונות. אחת מהדרכים של המדינה לסייע לאזרחים להתקדם בעסקים היא באמצעות הלוואה בערבות מדינה, שזו הלוואה בתנאים טובים שניתנת על ידי הבנקים שעובדים עם הקרנות השונות כשהמדינה היא זו שערבה להלוואה. ולמה הריביות נמוכות יותר? מכיוון שחלק מגובה הריביות נקבע גם על ידי הסיכון שהבנקים לוקחים על אי החזרה וכשיש להם בטחון רב יותר הם יכולים להרשות לעצמם לתת הלוואה בריבית נמוכה יותר. כשמדינת ישראל ערבה על כל הסכום או על רובו הבנקים יכולים להרשות לעצמם לתת ריביות נמוכות משמעותית בהתאם למה שסוכם עם הקרן ועם המדינה.

הלוואות חוץ בנקאיות

בשנים האחרונות צומחת לה תעשייה של ממש – ההלוואות החוץ בנקאיות. עד לפני כמה שנים האופציה היחידה לקחת הלוואה היתה אך ורק דרך הבנקים, וכל הלוואה אחרת היתה נחשבת לאסורה. היום יש חברות שיכולות לספק הלוואה כזו והן צריכות לעמוד בתנאים שהחוק קבע לגבי שקיפות ודברים נוספים והן מספקות את ההלוואות הללו ללא ערבים. הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה שיכולה להתאים לכל אחד אך בעיקר לכאלו ש"הבנק סגר להם את הברז" הם הגיעו לתקרת האשראי שלהם בבנק ולא יכולים יותר לקחת הלוואות והפתרון שלהם הוא לקיחת הלוואה שלא נוגעת למסגרת הבנק. הלוואות חוץ בנקאיות אלו גם הלוואות שניתנות במהירות, הלוואות שלא דורשות יותר מידי טלטולים וכאבי ראש ובדרך כלל בתוך מספר ימים הכסף נכנס לחשבון הבנק של הלווה.

יועץ עסקי יכול לעשות פלאים...

יש לא מעט הבדלים בין מה שמציעים כל אחד מהבנקים בכל הקשור לאשראי לעסקים ובין מה שמציעים גופים חוץ בנקאיים. הבעיה היא שמי שלא מבין בתחום או שלא עשה בירורים כמו שצריך עלול לשלם הרבה וביוקר בלי סיבה אמיתית לכך. אז מה הפתרון? הפתרון הוא יועץ עסקי עם ניסיון, יועץ עסקי שיכול לבחון יחד אתכם את אפשרויות האשראי שלכם ויחד אתכם יגיע להחלטה. הוא גם יבחן את העסק שלכם וייעץ לכם לגבי סכום האשראי, מכיוון שיכול להיות שאתם מתכוונים לקחת הרבה יותר ממה שאתם צריכים או שאתם עומדים לקחת פחות מידי מה שלא יסייע לכם. יועץ עסקי עולה כסף אבל אם מסתכלים לטווח הרחוק, יכול מאוד להיות שתחסכו לא מעט כספים בכך שתשכרו את השירותים שלו מכיוון שתיקחו אשראי זול יותר עם ריביות נוחות הרבה יותר ממה שהייתם לוקחים לבד.

אל תהיו פזיזים

בבואכם לטפל באשראי העסקי שלכם אל תהיו פזיזים, אל תתפתו לעצה של רגע של מישהו שלא מבין ותשלמו עליה מאוחר יותר ביוקר. יש פתרונות שונים למימון אשראי לעסקים ורק צריך להכיר אותם ואת ההצעות השונות הקיימות בשוק ולקבל החלטה מושכלת בעניין.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה