שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

משימות של יועץ השקעות


אמנון
 
 

המטרה העיקרית של כל יועץ השקעות בבית השקעות מגדל שוקי הון היא להשקיע את כספי הלקוח באפיקי השקעה סולידיים וליצר רווח עבור לקוחו. יש לו שיטות עבודה שונות, והוא נעזר במנגנון משוכלל של בית ההשקעות. לכל יועץ את המשנה שלו ואת אפיקי ההשקעה שהוא אוהב ומעריך, אבל הוא חייב להתייחס לרצונות ולבקשות של הלקוח, ולבנות עבורו את תיק ההשקעות המתאים לו ביותר. בית השקעות מגדל שוקי הון מכיל בתוכו אגפים שונים שמסייעים ליועץ בקבלת ההחלטות.

 

מחלקת מחקר

 

יש מחלקת מחקר שעובדים בה כלכלנים ואנליסטים מומחים אשר כותבים חוות דעת שונות, ובתוכם הם עורכים סקירות על חברות שונות ונותנים עליהן הערכות שונות, שבסופן הם ימליצו על השקעה במניותיו, או הימנעות מכך. המומחים קוראים מאזנים, מקבלים הודעות, קוראים תחזיות כלכליות שונות ומשקללים את כל המידע. בנוסף הם מתחשבים בכל מיני שינויים חברתיים, פוליטיים,ביטחוניים, כלכליים ואחרים ומכניסים אותם לתוך מערכת השיקולים.

 

עבודת האנליסטים

 

דוגמא לבעיות ביטחוניות הם למשל הפיכה במדינה כזאת או אחרת, תקריות גבול, פיגועים ועוד. עליית מנהיג חדש לשלטון היא סוג של שינוי פוליטי שיכול להשפיע על הכלכלה במדינה, ועוד. אפיקי ההשקעה הם מגוונים מאוד וכוללים השקעה ישירה במניות וניירות ערך, קניית אגרות חוב. השקעה בקרנות נאמנות, תעודות סל ועוד אפיקי השקעה. כל האפיקים הם סולידיים ולא יכולה להיות תנודתיות חריפה במחירים שלהם. כך שכל משקיע יכול להיות רגוע ביחס לשמירת ערך השקעתו.

 

ניהול תיק דינאמי

 

יועץ השקעות צריך לבצע ניהול תיק דינאמי זאת אומרת ניהול תיקי השקעות של הלקוחות. הוא צריך לעקוב מקרוב אחרי השינויים השונים בשוק, ולראות את התנהלות המסחר במניות, באגרות החוב ועוד. כל עוד הוא עומד עם היד על הדופק הוא יכול לערוך שינויים מהירים ולהגיב מהר . הוא יכול למכור מניה מדשדשת במהירות, ולמצוא אחרת שנסחרת בערכים נמוכים מהערך האמיתי שלה, ולכן, הוא ישתדל לקנות בזול ולמכור ביוקר. כל תהליך קבלת ההחלטות הוא דינאמי ורציונאלי, והיועץ מתנתק רגשית ועובד על סמך חוות דעת מקצועיות והמלצות של אנליסטים. בצורה כזאת הוא יבצע את המשימה העיקרית של יצירת רווחים לטובת הלקוח.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה