שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

ניהול תיקי השקעות – הדרך הנכונה


מיכל כהן
 
 

ניהול תיקי השקעות – מה צריך לדעת

ניהול תיקי השקעותצריך להתבצע בשני אופנים – בזהירות ובמקצועיות. כלומר, יש להגדיר אסטרטגיה עבור ניהול תיק ההשקעות ולאחר מכן לנהל אותו באופן זהיר המתאים לאסטרטגיה. יש אנשים המעדיפים תיק השקעות סולידי ולא מסוכן. גם תיק השקעות כזה יש לנהל בזהירות ולהתמיד באסטרטגיה שנבחרה. גם המעוניינים לקחת סיכונים גדולים יותר כדי לנסות ולמקסם את רווחיהם צריכים ניהול תיקי השקעות זהיר. זה לא אומר שצריך לוותר על האסטרטגיה שנבחרה או על רמת הסיכון, אלא לבצע את זאת בזהירות ובמקצועיות ובהתאם לקו שנבחר.

ניהול תיקי השקעות – צעדים ראשונים

ניהול תיק השקעות מתחיל בשני צעדים ראשונים: פגישה עם מנהל התיק ופתיחת חשבון מיוחד לניהול התיק. לאחר מכן יש לתת ייפוי כוח למנהל תיק ההשקעות כדי שיוכל לעשות פעולות של מכירה וקנייה של ניירות ערך שונים כפי שהוסכם. בפגישה עם מנהל תיק השקעות יש צורך להגדיר את רמת הסיכון הרצוייה לניהול התיק וכן יש להגדיר את אפיקי ההשקעה הרצויים – השקעה באג"ח, מניות, מט"ח וכדומה.

עוד לפני הפגישה עם מנהל תיק ההשקעות יש לברר אודות חברת ההשקעות, על נסיונה בתחום שאתם מבקשים להשקיע, וכן אודות ההצלחות והמוניטין המצטבר שלה. מסתבר בחירת חברת השקעות אינה עניין פשוט. אך רבים הולכים לפי המלצות של חברים ואינם מבררים לעומק אודות החברה. הדבר הזה הוא חשוב וכדאי שתשקיעו בכך לפחות כפי שאתם משקיעים ומבררים לפני שאתם רוכשים מכונית חדשה.

ניהול תיק השקעות – חברה גדולה או חברה קטנה?

כפי שנאמר, בחירת חברת השקעות שתנהל לכם את ההשקעות, או במילים אחרות, שתהיה אחראית לחלק נכבד מהחסכונות שלכם, איננה בחירה שיש לעשות כלאחר יד. שתי האופציות העיקריות בעבור ניהול תיקי השקעות הן חברה גדולה או משרד קטן המתמחה באפיקי השקעה ספציפיים. רבים אינם מבינים בתחום ההשקעות ולכן הם פונים לחברה גדולה, ובצדק, כדי ללמוד על האופציות העומדות מולם. בחירה בחברה קטנה ומתמחה עלולה להתגלות כטעות מכיוון שסביר להניח שהחברה תרצה לשכנע אתכם כי הנישה שלהם תתאים לכם, גם אם זה לא באמת כך. אם אתם משוכנעים באפיק ההשקעות במועדף עליכם לאחר בירורים, או שאתם בעצמכם מבינים ובעלי נסיון בהשקעות, יכול להיות שחברה מתמחה תוכל להיות לכם לעזר רב יותר, אבל באופן הנורמטיבי כשהאדם חסר ניסיון או חסר ידע בתחום ההשקעות מומלץ לעשות את ניהול תיקי ההשקעות בחברה גדולה ומנוסה שמסוגלת להתמודד עם צרכים שונים של לקוחות רבים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה