שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

סוגי אופציות דיגיטאליות והשוני ביניהן


איאן
 
 

אופציות הן כלי פיננסי בעל פוטנציאל רווח אדיר, אך מניות ואופציות מעוף הוא תחום השקעה מורכב כאשר הוא נעשה דרך הבורסה. האינטרנט מאפשר גם למשקיעים פחות מנוסים וכאלו שמחפשים פלטפורמת מסחר נוחה, פחות מסובכת ושדורשת פחות השקעה (פתיחת חשבון סוחר, חשבון מט"ח וכו') להרוויח מהתחום בקלות ובמהירות דרך השקעה באופציות דיגיטאליות. אופציות דיגיטאליות מאפשרות לכל מי שרוצה להרוויח בשוק ההון לעשות זאת בקלות ובמהירות דרך המחשב הביתי.

סוגי אופציות – נכסי בסיס אפשריים

·         אופציות על מדדים – אופציות על מדדים הן אופציות שקשורות לעלייה או ירידה בערך מדדים פיננסיים כדוגמת KLSE Future, ת"א 100,CAC, Dow Jones, DAXועוד. המטרה כאן היא לחזות עלייה או ירידה של המדד.

·         אופציות על סחורות – אופציות על סחורות קשורות לסחורות שונות וערכן כמו למשל נפט, זה, חיטה, נחושת, סוכר וכדומה.

·         אופציות על מניות – בדומה לערכן של שחורות, ניתן לרכוש אופציות גם על מניות שונות החל ממניות הנסחרות בבורסה הישראלית ועד למניות הנסחרות בבורסות בארצות הברית ובאירופה. כך למשל ניתן לרכוש אופציות על מניות כמו מניית חברת מייקרוסופט, אפל, גוגל, אינטל, מניית טבע או כיל ועוד.

·         אופציות על מטבע חוץ – אופציות אלו מתייחסות לערכי צמדי מטבעות כנהוג בשוק המט"ח. כך למשל ניתן לרכוש אופציות על ערך הדולר מול השקל, ערך היורו מול הדולר, ערך הין היפני מול הדולר, הדולר האוסטרלי מול הדולר האמריקאי ועוד.

סוגי אופציות - חיזוי

רוב האופציות הפתוחות בפני משקיעים אונליין באתרי מסחר הן אופציות מסוג CALLו-PUT. אופציית CALLנרכשת כאשר המשקיע מאמין כי ערך נכס הבסיס יעלה יחסית לערכו הנוכחי, אופציית PUTנרכשת כאשר המשקיע מאמין כי ערך נכס הבסיס ירד. ישנם סוגי מורכבים יותר של אופציות כמו אופציית נגיעה למשל. שלא כמו אופציות סטנדרטיות, כאן לא נידרש המשקיע להחליט האם ערך הנכס ירד או יעלה אלא האם ערכו 'יגע' בערך הנקוב באופציה עד לתאריך הפקיעה. ישנן אופציות מורכבות אף יותר כמו אופציות גבולות וכדומה אך אלו נדירות במסחר אונליין.

סוגי אופציות – פקיעת האופציה

·         אופציה אירופאית – אופציה שלא ניתנת למימוש לפני רגע פקיעתה המסוכם בתנאי האופציה כמו אופציות מעוף ישראליות הנסחרות בבורסה. הרוב הגדול של אופציות דיגיטליות אונליין הן אופציות שלא ניתן לממש טרם תאריך פקיעתן.

·         אופציה אמריקאית – אופציה שניתן לממש טרם פקיעתה, נדירה במסחר אונליין באתרים ישראלים.

ניתן לסווג אופציות לפי פקיעה גם על פי זמן הפקיעה של האופציה. כאשר רוכשים אופציות פעמים רבות ניתן לבחור את זמן הפקיעה של האופציה למשל סוף יום העסקים או יום חמישי האחרון של החודש. אתרים מסוימים מציעים אופציות שפקיעתן היא דקות ספורות ואפילו אופציות שפוקעות תוך דקה אחת.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה