שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

עסקים למכירה להצלחה שלכן


 karaAdmin

 karaAdmin

 
 

עסקים למכירה

שוק העסקים למכירה הינו שוק מגוון שמתחדש בלי סוף, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מודעות המפרסמות עסקים למכירה במדיומים שונים ובעיקר דרך האינטרנט. בפנייה לרכישת עסק ניתן לבחור מתוך אפשרויות והסכמי רכישה מגוונים מבניהם רכישת זכיינות לעסק לזמן מוגבל.

עסקים הנמכרים בשיטת הזכיינות
שיטת הזכיינות הינה שיטה עסקית אשר בבסיסה קיימת מערכת יחסים עסקית בין חברה המוכרת זיכיון לבין זכיין פרטי (הקונה), במסגרת מערכת יחסים זו החברה מוכרת לזכיין זכויות עסקיות שונות הניתנות לו לתקופת זמן מוגבלת. מבין סוגי הזיכיונות המוצעים למכירה ניתן למצוא את הזכות לסחור במוצרי חברה מסוימת, את הזכות להשתמש בשם החברה ובסימני המסחר המזוהים אתה, את הזכות להשתמש בשיטות הניהול העסקי בהן היא מחזיקה ועוד. סוגי עסקים למכירה אותם ניתן לרכוש בשיטת הזכיינות ניתן למצוא בצורה של עסקים מגוונים מבניהם:

מכונות אוטומטיות למכירת חטיפים או משקאות קלים מהווים דוגמא טובה לסוג עסקים למכירה הניתן להפעלה באמצעות קניית הזיכיון על מוצר מסוים ועל הזכות להפצתו הבלעדית בשטח מסוים.

עסקים בתחום האופנה ניתנים לפתיחה גם באמצעות קניית זיכיון מחברת אופנה (נקרא גם זכיינות אופנה). במסגרת מערכת יחסים עסקית זו הזכיין הוא זה שפותח את העסק, שוכר את החנות ודואג לניהול העובדים ולתפעולו השוטף של העסק, החברה במודל הזה היא זו שאחראית על בחירת הליין האופנתי אשר יוצג בחנות ועל אספקת הסחורה, חלוקת הרווחים במערכת היחסים הזו נחלקת בין שני הצדדים על פי אחוזים הנקבעים מראש כאשר במדינת ישראל נהוג בדרך כלל לתת לזכיין 40% מהרווחים.

בתי קפה, מסעדות ועסקים בתחום האירוח אשר נמכרים במסגרת שיטת הזכיינות מהווים דוגמא טובה למערכת יחסים צמודה יחסית של חברה עם זכייניה, סוג זה של זכיינות מקנה בדרך כלל לזכיין את האופציה לקנות עסק בעל ליין מוצרים, שם ואג'נדה מסוימת (לדוגמה: בית קפה) ולהפעילו כזכיין לתקופת זמן מוגבלת, במסגרת הסכם זכיינות זה מופרש בדרך כלל אחוז חודשי מרווחי העסק לחברה וחלות מגבלות שונות הנוגעות למידת זכאותו של הזכיין לקבלת החלטות הנוגעות לעסק.   

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה