שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

קרנות נאמנות


עמי חורי

קידום אתרים מקצועי במנועי חיפוש

 
 

קרנות נאמנות הינן כלי השקעה נוסף של בתי השקעות רבים הקיימים בישראל ובעולם. קרן נאמנות משקיעה את כספי הלקוחות המושקעים בקרן בכפוף לתשקיף שהוצג לרשות לניירות ערך תחילת הפעלתה של הקרן נאמנות.

בראש כל קרן נאמנות עומד מנהל הקרן, שהיא חברה לניהול קרנות נאמנות, שאחראית על ביצוע הפעולות ועל קביעת המדיניות בכפוף למה שהוגדר כתשקיף לבורסה. בנוסף, על מנהל הקרן להיות גלוי ככל הניתן ולשקף את הנתונים המושקעים מעת לעת, זאת כדי שהלקוחות המשקיעים בקרן יוכלו לעקוב שאכן כספם מושקע באפיקים בהם הם מעוניינים שהוא יושקע.

קיימות קרנות נאמנות רבות המשקיעות בתחומים מגוונים ובאחוזים שונים בין הפניית הכסף למניות או הפנייתו לרכיב פחות מסוכן כמו מק"מ או אג"ח. רוב קרנות הנאמנות מנוהלות על-ידי בתי השקעות שונים ברחבי הארץ והעולם. בתי השקעות אלו מעמידות לרשות הלקוחות כלי נפלא זה, זאת כדי להקל על אלו שמעוניינים בהשקעה לעשות זאת ביתר קלות. אך מנגד חשוב לציין את העובדה שרוב בתי ההשקעות גובים דמי ניהול בעבור ניהול קרנות נאמנות אלו, דבר זה צריך להיבדק עוד לפני כניסת המשקיע למסחר בקרן.

מהו תפקידו של מנהל קרנות נאמנות ?

ראשית, צריך לדעת שמנהל קרנות נאמנות אינו תפקיד קל כל-כך. שנית, עד אשר מגיעים לניהול קרן נאמנות צריך לעבור כברת דרך ארוכה, במהלכה על מנהל הקרן לעבור הכשרות ולימודים קפדניים של הרשות לניירות ערך, שמכשירה ומסמיכה את אותו מנהל קרנות נאמנות לעשות כן. בנוסף, על מנהל קרנות נאמנות לחתום על תצהיר שהוא מתחייב לנהוג ביושרה ובשקיפות מול לקוחותיו, דבר זה מחייב את מנהל הקרן להשיג ללקוחות את המיטב בהינתן יחס סיכון ידוע.

מנהל הקרן אחראי על בחירת מכשירי השקעה כגון מניות, איגרות החוב ושאר אפיקי ההשקעה, שעליהם התחייב ללקוחות במועד פתיחת הקרן למסחר. המנהל אחראי על שמירת הכללים ועל מניעת חריגה באחוז המניות שקבע בתשקיף שהוגש לבורסה, לדוגמה: אם התחייב מנהל קרן הנאמנות בתשקיף ליחס של 20-80 במניות הוא חייב לשמור על יחס זה ולא לחרוג ממנו. בקרן הנאמנות יכול להיות מוגדר גם הגדרות ספציפיות יותר כגון מניות מבין מדד תל אביב 100 או מניות בנאסד"ק בארה"ב והוא גם מגדיר בתשקיף את החופש הפעולה של מנהל הקרן בתוך גבולות הגזרה הללו.

אחריותו הכבדה ביותר של מנהל קרנות נאמנות היא בחירת הניירות שימצאו באותו קרן שבניהולו. על-מנת להפיק מירב תשואה ללקוחות צריך מנהל הקרן לנהוג במחשבה רבה ולהחליט איזה שינויים ברצונו לעשות.

קיימות אפשרויות רבות במסחר בקרנות נאמנות וכי כל בית השקעות יכול לבחור לו באיזו מדיניות ברצונו לנהוג, רוב בתי ההשקעות ברחבי העולם פותחים מספר קרנות נאמנות במקביל, זאת כדי למשוך מספר רב יותר של לקוחות להשקיע בהם ולהגדיל את מגוון האפשרויות להשקעה.

כיצד מתבצע מסחר בקרנות נאמנות ?

המסחר בקרנות נאמנות מתבצע בנזילות יומית. בכל קרן מוגדרת שעה שעד אליה ניתן יהיה להעביר פקודת קניה או מכירה לקרן (לרוב בין 14:00-15:00). בסוף יום המסחר נכסי הקרן מחולקים באופן שווה בין יחידות הקרן ונקבע שער אחיד לכלל המחזיקים. שער זה יהיה גם מחיר הקניה או מכירה הרלוונטי למי שהעביר פקודה באותו יום.

המסחר עם קרנות נאמנות בא לענות על צורך עיקרי של אנשים רבים, אשר מעדיפים להפנות את כספם לאפיקים שונים ואינם רוצים או אינם יכולים ליצור את הפיזור הדרוש. אך גם כאן בדומה למסחר עצמאי, חשוב מאוד להקפיד ולבחור קרנות נאמנות מוכרות, בעלות ידע רב בתחום, שמנוהלות שנים ארוכות, והכי חשוב שמשיגות תשואות עודפות על-פני מתחרותיהן בתחום ולבחון זאת מול דמי הניהול שהן גובות. 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה