שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואות ואשראי בבנק ירושלים


אמנון
 
 

אחד האתגרים הגדולים שניצבים בפני בעלי עסק קטנים או גדולים, זה כמובן גיוס של אשראי מהבנק. ידוע, כי כל עסק חייב לקחת  הלוואות בבנק ירושלים או בכל בנק שהוא עובד עמו או שיש לו תנאי הלוואה נוחים. יש לציין, כי נזילות כספית היא גורם חשוב להתנהלות נכונה של כל בית עסק. יש הרבה עסקים בינוניים וקטנים, שאינם יכולים להעמיד ערבויות לבנק ומוצאים את עצמם כמסורבי הלוואה. כאשר בעל עסק מגיע למצב זה, הוא נמצא בבעיה גדולה. ממשלת ישראל, מבינה את הצורך של עסקים קטנים, היות ופתיחת עסקים קטנים גורמת למקומות עבודה נוספים במשק. ממשלת ישראל, מפעילה קרנות להלוואה עבור עסקים בתנאים מאוד נוחים, עבור בעלי עסקים שיעמדו בקריטריונים שהיא מציבה. אם פעם, היה הרבה יותר קשה להשיג הלוואות, היום השוק מציע מגוון של הלוואות אם באמצעות הלוואות בבנק ירושלים, שאר הבנקים או באמצעות גופים חוץ בנקאיים. התחרות כפי שנראה, היא גדולה ותמיד תוכלו לערוך סקר שוק ולמצוא את ההלוואה בתנאים הכי משתלמים.

אילו ריביות קיימות עבור הלוואות עסקים?

שינן שני סוגים של ריביות הקיימות בשוק, יש את הריבית המשתנה ויש את הריבית הקבועה. האופציה שהיא הכי נפוצה היום, היא הלוואה משתנה שצמודה למדד. כאשר אנו מזכירים מדד, הכוונה היא מדד המחירים לצרכן. אם הבנקים כבר צופים שהאינפלציה תעלה, הבנקים ירוויחו מפערי המדד שלבטח יגרמו לתשלומי ההלוואה לעלות, אך בגלל זה הבנק אף יציע לכם ריבית נמוכה יותר. הלוואה שתשולם בתוך חמש שנים, היא הלוואה פחות מסוכנת מאשר הלוואה שניתנת ליותר מעשר או חמש עשרה שנה. יש להשתדל לקחת הלוואה בעלת ריבית קבועה היות והלווה אינו חשוף לסיכונים כמו שינויים בריבית וכמובן בגובה התשלומים החודשיים.  ככל שהעתיד נפרש ליותר שנים, כך אין אנו יודעים מה יהיה הצפי מבחינת הריביות והאינפלציה. כאשר מדובר על הלוואות לכל מטרה, התקופה של ההלוואה תהיה קצרה יותר, כי מדובר בהלוואה של סכומים קטנים יוותר כמו עד 30,000ש"ח.

כיצד נתכנן הלוואה?

כאשר אנו מתכננים לקחת הלוואות בבנק ירושלים, או אצל גופים אחרים,  כמו למשל הלוואה לכל מטרה אנו חייבים לתכנן את היכולת של ההחזרה החודשית שלנו. גם הבנקים בודקים את ההיסטוריה של כל לווה על מנת לוודא כי לא חזרו לו שיקים אם נשארו לו עדיין הלוואות תלויות וכדומה. ככל שהבנק יזהה כ הלקוח הינו מסוכן יותר, כך הריבית שלקוח זה ישלם עבור ההלוואה תהיה גבוהה יותר. בתקופה בה יש לנו הרבה אופציות  כמו התמקחות מול הבנקים וגופים פיננסיים אחרים, תמיד נוכל לאיים במעבר לגוף פיננסי אחר שישמח לתת לנו תנאים טובים יותר. תמיד ניתן להתווכח ולהתמקח על הריביות שהבנק ייתן כאשר יש לנו כבר ידע מקדים על הריביות שהבנקים וגופים פיננסיים אחרים נותנים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה