שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2556
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

איך לבחור משכנתא באמצעות האינטרנט


אמנון
 
 

 

בהגיענו אל בנקים למשכנתאות, ראשית יש עלינו לבקש אישור עקרוני לקבלת משכנתא. עלינו תחילה למסור את מטרת ההלוואה והסכום הנדרש. בנוסף, עלינו למלא מספר טפסים עם הפרטים הבאים: סכום שיעור ההון העצמי, פרטים על הכנסות וכמו כן על עושר פיננסי. לאחר מכן, עלינו לשבת עם יועץ המשכנתאות. מטרתו של יועץ המשכנתאות, הינו להסביר לנו על מגוון המסלולים למשכנתא המוצעים בבנק. מסלולים אלה כוללים את פירוט הצעדים עלינו לנקוט בכדי לקבל אישור משכנתא. כמו כן את אופן חישוב הריבית, הסדרי הפירעון, ובנוסף על הדרישה לביצוע ביטוח חיים או ביטוח נכס. קבלת אישור עקרוני הניתן על ידי בנקים למשכנתאות, אינו מחייב אותנו בשום צורה על לקיחת המשכנתא.

בדיקות הבנק  

בבואם של בנקים למשכנתאות, לאשר משכנתא, הינם בודקים מספר דברים: תחילה בודקים הבנקים את מיקומו, ייעודו וערכו של הנכס. שנית, על הבנקים לבדוק, מהי מטרתו של נכס. האם יעוד הנכס הינו רכישת דירה, רכישת עסק, רכישת מגרש לבנייה עצמית או לחילופין הלוואה בכדי לאחד את כל ההלוואות יחדיו. במידה והנכס כבר קיים, ייבדקו הבנקים מהי מטרתה של המשכנתא אותו דורשים עבור הנכס הקיים, לדוגמה: האם המשכנתא תינתן עבור שיפוצים, פירעון חובות ועוד. דבר נוסף, הינו יכולת החזר ההלוואה. הבנקים בודקים את סך כל ההכנסות החודשיות נטו. הבנקים בודקים שהנכס הינו אטרקטיבי למכירה, כלומר במקרה של אי החזרת ההלוואה, ובמקרה בו הבנק יאלץ למכור את הנכס לטובת ההלוואה, מעדיף הבנק שהנכס יהיה אטרקטיבי כמה שיותר.

המסמכים הדרושים לקבלת המשכנתא

לאחר שהתייעצנו עם יועץ השקאות, בנוסף עברנו בעזרת מחשבון המשכנתא, על כל המסלולים השונים אותם מציעים הבנקים, ולבסוף קיבלנו אישור עקרוני עבור המשכנתא, אז מתחיל תהליך קבלת המשכנתא עצמה. יימסר לידנו דף הנקרא דף טיפול. דף הטיפול, הינו רשימת המסמכים והביטחונות להם אנו זקוקים על מנת לקבל את המשכנתא. להלן רשימת המסמכים לה נזדקק עבור קבלת המשכנתא: תעודת זהות של כל השותפים, תעודת זכאות, לזכאי משרד הבינוי והשיכון, תלושי שכר של שלושה עד חמישה חודשים אחרונים לשכירים, לעומת זאת לעצמאיים נדרש אישור מרואה החשבון. בנוסף, חוזה רכישת הדירה או הקרקע, נסח מרישום המקרקעין, תדפיסי בנק של העובר ושב בשלושת החודשים האחרונים, וכמו כן במידה ויש הכנסות נוספות כגון: דמי מזונות, שכר דירה עבור דירה אחרת, דמי ביטוח לאומי וכדומה.

מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא, הינו הכלי היעיל ביותר לחישוב החזרי המשכנתא. מחשבון משכנתא, המחשב החזרים חודשיים, מכיל בתוכו את הנתונים הבאים: סכום המשכנתא, מספר השנים והריבית השנתית. לעומת זאת, מחשבון משכנתא, אשר מטרתו לחשב את גובה המשכנתא, מכיל בתוכו את הנתונים הבאים: תשלום חודשי, מספר שנים וריבית שנתית. את מחשבון המשכנתא, ניתן למצוא ברחבי האינטרנט על ידי הקשת המילים: "מחשבון משכנתא" נמצא מבחר מחשבונים המתאימים לנו. כמו כן, בכל בנק המתעסק במשכנתאות, ניתן יהיה למצוא מחשבוני משכנתאות, יתרה מכך, ישנם אנשים מקצועיים אשר עבודתם, הינה ללמדנו כיצד להשתמש במחשבון המשכנתא. אין להתחייב למשכנתא, לפני שכל הבדיקות נעשו, כמו כן נבדקו הנתונים במחשבון וסכום ההחזר החודשי ברור לנו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה