שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

איך להשתמש במחשבון משכנתא


מוטי מוטי
 
 

 

מחשבון משכנתא הוא כלי רב ערך שעוזר לנו להערך בצורה נכונה ללקיחת משכנתא. מחשבון משכנתא הוא כלי ממוחשב שבו ניתן להזין פרמטרים שונים הנוגעים למשכנתא כמו גובה ההלוואה, הסדר הפרעון, הריבית ועוד ולקבל תמונה מדויקת של כיצד משפיעים הפרמטרים זה על זה. כך למשל, בעזרת המחשבון אתם יכולים לברר על איזה סכום יעמוד ההחזר החודשי שלכם בתנאים כאלו ואחרים של הלוואה וריבית. לחילופין אתם יכולים לברר איזה הסדר פרעון אתם צריכים לקחת בכדי לעמוד על סכום החזר חודשי מסוים.

 

שימוש במחשבון משכנתא

השימוש בכלי של מחשבון משכנתא מתבצע לפני ההחלטה על לקיחת משכנתא. אל תוך התיבות השונות של המחשבון אנו מזינים את הפרמטרים השונים הנוגעים להלוואה שלנו. התוצאות המתקבלות יכולות לנבא פרמטרים שונים תחת תרחישים שונים, מיקרו-כלכליים או מקרו-כלכליים. כך למשל תוכלו לדעת כמה תצטרכו לשלם על משכנתא בגובה מסוים במידה והריבית במשק עולה או יורדת. במידה והמשכנתא שלכם מוצמדת לדולר, למשל, תוכלו לבדוק איך שיעורים בשער שלו ישפיעו על ההחזרים החודשיים שלכם.

 

מה מחשב מחשבון משכנתא

ישנם מספר גדול של מרכיבים שאותם ניתן להכניס אל תוך החישוב שאנו עורכים בעזרת מחשבון משכנתא. חלק מהמרכיבים האלו הוא נתונים ידועים מראש, כמו למשל גובה ההלוואה שאתם מתכוונים לקחת. מרכיבים אחרים הם מרכיבים הנתונים לבחירתכם, כמו למשל סוג הריבית (צמודה, קבועה וכו') או תנאי הפרעון (חודשי קבוע, משתנה וכו'). הסוג השלישי של נתונים שאותם ניתן לחשב בעזרת מחשבון משכנתא הוא מרכיבים בלתי ידועים, כמו למשל שערי חליפין של מטבעות או ריבית הפריים.

 

תכנון בעזרת מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא יעיל במיוחד בכדי להערך לימים והשנים שאחרי לקיחת משכנתא. בעזרת המחשבון ניתן להבין למשל כמה תצטרכו להחזיר לבנק בכל חודש ולהערך בהתאם מבחינת קבלת החלטות תעסוקתיות או אחרות. מחשבון משכנתא יכול גם לעזור לכם להבין מה היכולות הכלכליות האמיתיות שלכם ולהתאים את ההלוואה שאתם לוקחים אליהן. כך למשל, במידה ויש לכם משכנתא שהריבית שלה צמודה לדולר, אתם יכולים להערך לשינויים דרסטיים בשערי המטבע דרך השקעה המבוססת עליו.

 

מחשבון משכנתא וייעוץ משכנתאות

מחשבון משכנתא הוא אומנם כלי יעיל מאוד בהחלטה על לקיחת משכנתא אך אינו בשום אופן תחליף אמיתי לייעוץ מקצועי. מחשבון משכנתא כלי שבו ניתן להעזר באופן עצמאי או בעזרת מומחה אך בכל מקום אין תחליף ליועץ אמיתי ומקצועי שיוכל להסביר לכם את המשמעות וההשכלות של התוצאות שהניב המחשבון. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה