שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

אינטראקטיב ברוקר וכמה דברים שכדאי לדעת על מסחר בבורסה


אמנון
 
 
מסחר בניירות ערך

מסחר בבורסה הוא מסחר בניירות ערך. ניירות ערך הם מסמכים המונפקים על-ידי חברה או על-ידי הממשלה ומגלמים בתוכם זכויות מסוימות. הסוג המוכר ביותר של ניירות ערל הן המניות. מניה היא למעשה שטר בעלות על חלק מסוים בחברה והיא מקנה לבעליה מעמד שותף בחברה המנפיקה. חלקו של השותף בחברה נקבע על-פי מספר המניות שברשותו. השותף בעל מספר המניות הגדול ביותר הוא בעל השליטה החברה. על-כן, מסחר במניות משמש גם לרכישת שליטה בחברה. אך, ברב המקרים מטרת מסחר במניות היא רווח.

עקרונות המסחר בבורסה

רווח נעשה כאשר שווי המניה עולה כשהיא ברשותו של השקיע. הרווח הוא ההפרש בין המחיר בו נרכשו המניות למחיר בו נמכרו. הגורמים המשפיעים על שווי מניה הם רבים ומגוונים. ישנם גורמים הקשורים בחברה עצמה, בסחירות המניה, במצב השוק בו נמצאת החברה, במצב התחום, בחברות המתחרות ועוד. מסחר בבורסה אמנם כולל מרכיב מסוים של סיכון אך הוא גם דורש הבנה, ידע ויכולת לנתח את מגמות השוק.

כמה עצות

מומלץ לא להשקיע במניה אחת בלבד. עדיף לבחור כמה מניות. כך תפזרו את מרכיב הסיכון על גבי כמה מניות ותמזערו את אפשרות ההפסד. השקעת כל הסכום במניה אחת מעלה את הסיכון ובכך גם את הסיכוי שתפגעו כלכלית. בררו כמה שיותר על המניה והגורמים הקשורים בה לפני הרכישה. השקעה בבורסה יש לעשות באופן מושכל כדי להגדיל כמה שיותר את הסיכוי לרווחים ולהקטין את מרכיב הסיכון שבהשקעה. הבורסה אמנם דינמית ביותר אך אין צורך להתרגש מכל שינוי קטן. בדקו את השינוי ובררו במה מדובר.

מערכות אוטומטיות

כיום ניתן לבצע מסחר עצמאי בבורסה באמצעות מערכות אוטומטיות המספקות מידע אונליין ומאפשרות לתת פקודות קניה ומכירה. interactive brokerמאפשרת זאת מכל מקום ובכל עת ללא תלות במכשיר מסוים. ניתן להשתמש בה להשקעה במספר בורסות ברחבי עולם ולקבלת עצות מברוקרים במקומות שונים בעולם.

עמלה

 העמלה שיש לשם על השקעות באמצעות interactive brokerהיא נמוכה מאד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה