שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

איפה היית?!


מוטי מוטי
 
 

 

כאשר זוג צעיר מנסה לקחת משכנתא, הוא מבולבל מאין ספור האפשרויות. כל בנק הרי מבטיח את העלויות הנמוכות ביותר, את המשכנתא הבטוחה, הזולה והמשתלמת ביותר. במציאות, אין שום מניעה גם מהבנק בעל ההצעה היקרה ביותר בשוק לאומר לכם את הדברים האלה. אז איך מוצאים את עצמך בתוך ים המידע הזה? איך מוצאים את הרלוונטי לך ודוחים את האחרים? באחת משתי דרכים: עם כסף או עם זמן.

עם זמן

אין ספק כי בדיקת כדאיות המשכנתאות היא עבודה במשרה מלאה ויכולה לקחת לכם זמן רב למדי. אם תחליטו לעבור על כל סוגי ההלוואות והבנקים שאתם יכולים לקחת בהם משכנתא אחד אחד, יש סיכוי סביר שגם חודש שלם של ימי "עבודה" מלאים לא יספיק לכם וזה רק שלב איסוף המידע. אחריו, תצטרכו עוד לשבת, להבין את הדברים אותם אספתם, להשכיל להשתמש בכל העקרונות הנכונים של לקיחת משכנתא ולנסות למצוא את הדרך המשתלמת ביותר עבורכם.

עם הכסף

הדרך השנייה היא לשכור שירותים של יועץ משכנתאות חיצוני. מדובר על אדם שכל תפקידו הוא להכיר בדיוק את הדברים שאתם לא יכולים לחקור מפאת חוסר זמן, חשק או יכולת הבנה. הבעיה העיקרית עם יועץ משכנתאות היא שאנחנו בד"כ מגיעים אליו מאוחר מדי, בעת חיפוש מחזור משכנתא ולא בעת הלקיחה הראשונית. למה? אנשים רבים לא יודעים על השירות המדהים הזה. יועץ משכנתאות הוא דמות חיצונית- ז"א אינו ממומן ע"י אף גורם הנותן משכנתאות. כך בעצם אינו מחויב בדרך לא דרך להביא אליכם דווקא את ההצעות של בנק זה ולא אחר. בים ההבטחות והמספרים המבלבל- זה כשלעצמו יכול להיות ממקד מאד.

להכיר את המגבלות

אפילו אם למדתם כל שיכולתם על המשכנתאות, אנשים רבים עושים את הטעות ושוכחים את לבדוק את הנסיבות האישיות שלהם. לעיתים לוקחי המשכנתא פועלים ע"פ עקרונות עיוורים ללא קשר למציאותם הם. לדוגמא: העיקרון של פריסה מינימאלית ככל האפשר של תשלומים הוא חשוב מאד, אכן, כיוון שהוא מצמצם לכם את הריבית ובכך חוסך לכם כסף רב. אבל מצד שני, אם לא תעמדו בתשלום החודשי של המשכנתא בגלל שהוא גבוה לכם מדי- אתם בצרות באמת. אגב, המשכנתא בעייתית בעיקר בגלל שיש צורך לחזות את שיהיה ולא להסתמך על הנסיבות העכשוויות. בדיוק בשביל זה ישנו יועץ משכנתאות- הוא יוכל לספר לכם על הטעויות הנפוצות ועל הצפי הסטטיסטי שאליו אתם צריכים להיות מוכנים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה