שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

אפשר להשיג הלוואה בריבית נמוכה לעסק


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

המטרה של כל עסק קטן צריכה להיות לחפש ולנסות לגייס הלוואה בריבית הנמוכה ביותר שהוא יכול למצוא. ככל שמגייסים ריבית נמוכה יותר כך זה יותר טוב לעסק, ההוצאות מימון קטנות ולעסק יש יותר מזומנים להתפתח ולהתנהל. למרות שאם תשאלו כל בעל עסק עד כמה הוא היה רוצה לגייס הלוואה בריבית נמוכה, והוא יגיד לכם שהוא רוצה, רוב העסקים הקטנים לא מתנהגים כך ועושים טעויות שגורמות להם לגייס הלוואות בריביות גבוהות. ככל הניתן. אך למרות שכל העסקים הקטנים בימינו מחפשים לגייס הלוואה בריבית נמוכה לעסק שלהם, הרצון לחוד והמציאות לחוד, כי בפועל יותר ויותר עסקים מגייסים הלוואות לעסקים בריבית גבוהה.

גיוס הלוואות לעסקים בריביות נמוכות תלוי גם בעסק

הטענה או המגננה של הרבה בעלי עסקים קטנים הוא שיש במשק מחנק אשראי. אז זה בהחלט נכון, הבנקים חוששים יותר להעניק הלוואות לעסקים קטנים אך זוהי לא הסיבה היחידה. יש הרבה טעויות שעסקים קטנים יכולים לתקן כאשר הם הולכים לגייס הלוואות לעסקים קטנים.

לא לקחת החלטה לפי גובה ההחזר החודשי– יותר מדי עסקים קטנים מסתכלים על היכולת שלהם להחזיר את ההלוואה ולפי כך בוחרים את תנאי ההלוואה. במילים אחרות, אותם עסקים נוטים לגייס את ההלוואה בעלת ההחזר החודשי הנמוך ביותר (לרוב זאת שבפריסה ארוכה יותר) ונותנים פחות דגש על הריבית. חשוב להתווכח על הריבית כמו שמתווכחים על ההחזר החודשי. בנוסף, ריבית נמוכה גם מקטינה את ההחזר החודשי.

לא לגייס הלוואה לעסק מבלי לעשות השוואה מקיפה– במשק היום יש מגוון של הלוואות לעסקים שעסק קטן יכול לגייס, החל מהלוואה ישירות מהבנק ועד להלוואה בערבות מדינה. הרבה עסקים פשוט פונים לאפיקי הלוואה נוחים כמו הבנק מבלי לבדוק באמת מהם כל האופציות הקיימות ומה הכי מתאים. גם אם צריך להתייעץ עם כלכלן מנוסה חשוב להבין מה ניתן לגייס ומאיפה לפני כל גיוס הלוואה.

לא לגייס הלוואות מבלי לתכנן גיוס אשראי– הרבה עסקים מגייסים הלוואה שהם זקוקים דחוף לכסף או בהינף יד. לגייס הלוואה זה עניין רציני שמשפיע על העסק ולכן חשוב לא לגייס סתם הלוואה. לחשוב טוב מה הסכום שהעסק באמת זקוק לו? מתי הוא זקוק לו? וממתי יש להתחיל בתהליך גיוס ההלוואה? תכנון טוב יותר בסופו של דבר מוביל לגיוס של הלוואה בריבית נמוכה.

לא לגייס הלוואה במצוקה– יש אפשר יגידו שכל עסק קטן מגייס כל הזמן הלוואה במצוקה של מזומנים. אך חשוב שגם אם זה קורה לא לתת למצב להשפיע לכם על הבחירה. חשוב לבצע תכנון של אשראי ואם בכל זאת מגיעים למצב שצריך הלוואה דחוף, יש לנסות ועדיין לבצע משא ומתן כמו שצריך ולא להתפתות בגלל המצב.

הימנעות מטעויות כאלו בגיוס הלוואה יכול להיות ההבדל בין גיוס הלוואה בריבית נמוכה לגיוס הלוואה בריבית גבוהה. אל תקבלו את המצב כפי שהוא. אתם במגייס ההלוואה יכולים לעשות הבדל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה