שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

אשראי לעסקים


אליחי רובין

:)

 
 

 בעוד שחברות גדולות לא מתקשות על פי רוב לגייס אשראי ממגוון רחב של מקורות מימון, בקרב העסקים הקטנים והבינוניים המצב שונה בתכלית. במשך שנים היה קושי בגיוס ובהעמדת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים. עיקר הקושי נבע מהיעדר הון עצמי ותזרימי נזילות מספקים. כיום כבר ישנם גופים שפועלים במימון ממשלתי על מנת לאפשר גיוס אשראי לעסקים הקטנים.

גיוס אשראי לעסקים קטנים

באמצעות קרנות ומערך ליווי וייעוץ יכולים כיום הרוב המכריע של בעלי העסקים לגייס אשראי בצורה מסודרת. לצד הסיוע בגיוס האשראי בעלי העסקים גם זוכים להכוונה מקצועית בהיבטים של שיווק, ניהול חשבונות ותכנון אסטרטגי. כמו כן באמצעות גיוס האשראי העסקים יכולים לצמוח ולהתפתח ולא להתמקד אך ורק בהישרדות ובתפעול שוטף.

אמצעי גיוס

כל בעל עסק חייב לברר וללמוד היטב את מכלול האמצעים שעומדים לרשותו על מנת לגייס אשראי. בהרבה מקרים בעלי עסקים אינם מודעים כלל למגוון כלים של גיוס אשראי שפועלים בחסות המדינה. למעשה נוצר פער בי כוונות המדיה לבין הנעשה בפועל ברמת השטח. הרשות לעסקים קטנים בשיתוף משרדי הממשלה הרלוואנטיים למעשה פועלים על מנת לחבר בין העסקים למקורת האשראי השונים שעומדים לרשותם ולמענם. חלק מהליך החיבור כולל סיוע בבניית תכנית כלכלית ובדיקות היתכנות שבאמצעותן ניתן להבין כמה אשראי צריך לגייס.

עסקים קטנים ובינוניים

למרות שכל אחד לחוד איננו בר השפעה על המאקרו, צירוף כל העסקים הקטנים והבינוניים מצביע על תרומתם הבלתי ניתנת להתעלמות על התוצר הלאומי. העסקים הקטנים הם חל אינטגראלי ממה שמכונה הקטר הכלכלי. תעשיית ההי טק בעצמה בנויה מלא מעט חברות סטארט אפ שפועלות במתכונת של עסק קטן. גם הן למרות ההבדל המהותי ביחס להגדרה העסקים הקטנים הקלאסית, מתעסקות לא מעט בגיוס אשראי.

בסופו של דבר אשראי לעסקים זה מכנה משותף לכל העסקים קטנים כגדולים. המשבר הכלכלי העולמי הבליט את העובדה כי מתן עדיפות לעסקים הגדולים סביב גיוס האשראי לא בהכרח הצדיק את עצמו במבחן התוצאה. עסקים גדולים קיבלו אשראי שיצר מצב של "גדול מכדי ליפול". כיום כל מחלקי האשראי נוהגים במשנה זהירות אל מול בקשות של מתן אשראי לעסקים  ללא כל העדפה לגודל העסק. המבחן היחיד שקובע כיום ביחס למתן אשראי לעסקים הנו איכות הערבות כנגד ההלוואה. מי שמוכיח אמינות, יציבות ויכולת החזרים מקבל אשראי ותזרים מזומנים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה