שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

בדיקות נאותות Due Diligence


ירון לבין

ירון לבין, רו"ח מוסמך משנת 2002, בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת חיפה ותואר נוסף במנהל עסקים, יועץ עסקי ופיננסי לחברות ופרטיים, בעל ידע וניסיון עשיר בעבודה בכל ענפי המסחר: ההייטק , נדל”ן , תשתיות , אינטרנט ותעשיה 

 
 

בדיקות נאותות Due Diligence

 

תהליך בדיקת נאותות הנקרא גם Due Diligence, נעשה במסגרת הכנת תשקיף לחברה. הליך זה כשמו כן הוא- נועד ליצור שיקוף לחברה, לצורך בדיקת כדאיות עסקה עם החברה נדרש לבדוק כלכלית את כלל הזדמנויותיה,  החשיפות והסיכונים העסקיים שקיימים בה וכך המשקיע יכול לקבל החלטה מושכלת לגבי קבלת החלטה על שיתוף פעולה עם החברה.

 

הדרישה לבצע בדיקת נאותות לחברה יכולה להגיע מצד החברה הרוצה להציג את חוסנה וביטחונה הכלכלי, או מצד חברה המעוניינת לרכוש או להיכנס עסקה או מיזוג עם החברה הנבדקת. הכנת התשקיף כוללת בתוכה גם את בדיקת הנאותות שנועד להבטיח את איכות התשקיף. כאשר תאגיד מעוניין לצאת בהנפקה הוא צריך להכין תשקיף. איכות ומהימנות התשקיף עלולה לגרום להרשעה בפלילים במקרה של תשקיף מטעה או צניחת שווי מניות במקרה של תשקיף שלילי.

 

כיצד מתבצע תהליך בדיקת נאותות?

יש לבצע ניתוחים כלכליים של הדוחות הכספיים וכן ניתוח של איתנות החברה, בדיקה קפדנית של נכסי החברה ורישומם בספריה –כולל בדיקת התנהלות על פי כללים חשבונאיים, בדיקה מקיפה של הכנסות והוצאות החברה כולל רישום בספרים, הצגה ובדיקה של סקטור הניהול והשיווק בחברה, בדיקת חשיפת המס לרשויות המס, יש לרכז מידע מגורמים פנימיים וחיצוניים של החברה, לבצע סקירה מקיפה של כל הנושא הפיננסי, חשבונאי ומשפטי ובדיקה וזיהוי של יוזמות ותכניות עתידיות העתידיות לצאת לפועל בחברה. לאחר איסוף המידע מכל הגורמים והערוצים יש לסקור ולנתח את המידע הקיים ברשותנו במגמה לבדוק את חוסנה של החברה ועמידותה הפיננסית.

 

רו"ח ירון לבין, מוסמך משנת 2002, בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת חיפה ותואר נוסף במנהל עסקים, בעל ניסיון וותק מעל 15 שנים בתחום, מעניק שירות וליווי עסקי פיננסי-כלכלי לחברות ופרטיים בכל תחומי המסחר: הייטק, נדל"ן, תשתיות, אינטרנט, ותעשייה.

ללבין ניסיון בליווי הנפקות ועבודה מול בנקים בארץ ובחו"ל, ליווי חברות סטארט אפ, הכנת תכניות עסקיות, בדיקת נאותות, ניהול כספים וחשבות והובלת תהליכי התייעלות ורה ארגון חוצי חברה.

לבין מעניק שירות מקצועי וקפדני, מסור וענייני ושם דגש על מתן תשובות תוך זמן קצר לשביעות רצון לקוחותיו.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה