שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

בדיקת כדאיות כלכלית


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

בדיקת כדאיות, האם עסק נדרש לבצע בדיקת כדאיות רק בעת קבלת החלטות לגבי רכישה או מכירת פעילות או שמא נדרש לבצע זאת בכל תקופת חתך? בדיקת כדאיות הינה בדיקה כלכלית אשר עשוייה לסייע לכם להבין את כדאיות עסקיכם. ניהול כספים בחיי העסק הוא שלב מהותי ורצוי שיעשה על ידי רואה חשבון מיומן. אין מתפקידה של הנהלת חשבונות לבצע בדיקות כדאיות היות ומתפקידה לתעדת את פעילות העבר של העסק.

אתם מעוניינים לבצע רכישה של פעילות או למכור פעילות אבל לא יודעים האם כדאי, או האם המחיר המוצע הוא מחיר השוק? לצורך כך נדרש לבחון את כדאיות הכלכלית לעסקה טרם התרחשותה. אין באמור להתייחס רק לגבי פעילויות עתידיות ויש להתיחס גם לפעילויות קיימות בארגון.

בדיקת הכדאיות של פעילויות קיימות בארגון באופן תקופתי הינה נדרשת עקב שינויים תקופתיים עלויות מחירים ירידת ביקושים וכדומה אשר עשויים לשנות את כדאיות פעילותכם. האומנם מבט על דוח הרווח וההפסד של החברה אינו מעניק תמונה מלאה אודות פעילוית הפרטניות של החברה ומעניק תמונה כללית אודות כלל הפעילויות של החברה. אך ניתוח מעמיק עשוי לבחון את הכדאיות הכלכלית של כל פעילות הארגונית בחברה באופן נפרד על ידי בידול כל מגזר בפני עצמו.

ככל שניהול הספרים בעסק יעשה בצורה מפורטת יותר (תחת מאפייני העסק) ניתן יהיה לדלות נתונים רבים יותר ולנתח באופן נקל את תוצאות הפעילות העסקית. לצורך כך נדרש להבצע הכנה מוקדמת לצורך הכנת ההנהלת החשבונות. 

בשלב הראושני נפצל את פעילות העסק למספר מגזרי פעילות בהתאם למגזרי הפעילות הרלוונטים בעסק, בשלב השני נייחס את ההכנסות לכל מגזר פעילות, ולאחר מיכן נייחס הוצאות ישירות לכל מגזר פעילות, מה שנותר הוא ליחס הוצאות עקיפות לכל מגזר פעילות באמצעות מפתח העמסה רלוונטי ככל שהיה. 

לאחר קבלת התוצאות נוכל לבחון את ההשלכות האילו מגזרים רווחים ואילו לא. כמובן שההחלטה האם לסגור מגזר פעילות הינה מעבר לנתונים הכספיים היות ומגזר פעילות מפסיד עשוי להגדיל את התעבורה לעסק של לקוחות פוטנציאלים למוצרים אחרים לכן אין לשלול באופן גורף רק בהתאם לנתונים הכספיים ויש לשקלל את מלוא הנתונים , כספיים ולא כספיים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה