שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח דירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח דירה
 

ביטוח משכנתא


אמנון
 
 

 

במסגרת ביטוח משכנתא או ביטוח דירה, קיים מלבד ביטוח חיים למשכנתא גם ביטוח מבנה. ברגע שעשיתם ביטוח מבנה כחלק מתוך ביטוח משכנתא או ביטוח דירה אחד הכיסויים בכפוף לתנאי המשכנתא הם למשל כיסוי לנזקים עקב צנרת למבנה ולתכולה כיסוי זה נועד למקרה בו חלילה יחס יש הצפה בדירה בשל התפוצצות צינור וריהוט יקר או ציוד חשמלי ניזוקים בשל כך. צינור וריהוט יקראו ציוד חשמלי ניזוקים בשל כך. במקרה זה יש במידי להתקשר אל חברת הביטוח שעושה לכם את אותו ביטוח דירה או ביטוח משכנתא ולדווח על המקרה הביטוחי הנ"ל אשר קרה. מה שסביר שיקרה אחר כך הוא שחברת הביטוח המבטחת אתכם תשלח שמאי מטעמה לתת הערכה על גובה הנזק. חלק מהאנשים רוכשים ביטוח דירה דרך סוכן ויש מבוטחים אשר רוכשים ביטוח דרך חברת ביטוח ספציפית הדרך לקבל הערכת שמאי היא ליצור קשר עם הסוכן שיצר לכך את פוליסת הביטוח או ישירות עם החברה ולדאוג כי החברה תיערך למשלוח שמאי לביתכם.

פרוצדורה לפי נוהג חברת הביטוח

יש להקפיד למלא בדייקנות כאשר קורה מקרה ביטוחי על המהלך הפרוצדורלי הנכון, בכול חברת ביטוח יש מערך טפסים שצריך למלא במקרה ויש אירוע ביטוחי – לכול חברה יש טפסים מסודרים אותם אתם ממלאים כדי לדווח על מקרה ביטוחי. כדי לקבל את הפיצוי או התיקון כדין יש למלא אחר דרישות חברת הביטוח.  חברת  הביטוח יכולה לדרוש עוד מסמכים ועוד מידע כדי לוודא שאתם באמת זכאים לפי הפוליסה לפיצוי בגין הנזק שנגרם בשל הצנרת. יהיה זה חכם בשלב זה לקרוא ולהיזכר בפוליסה ולהבין בעצמכם מהם התנאים שתדרשו למלא כדי לעמוד בזכות לפיצוי על פי הפוליסה ועל פי מגבלותיה. לאחר תהליך מסוים שמשתדלים כי יהיה קצר ולא מסורבל ומעכב מידי, תקבלו החלטה של חברת הביטוח האם אתם זכאים לפיצוי. אם יקבע שאתם זכאים לפיצוי, הפיצוי וגובהו יקבע לפי הערכת השמאי של חברת הביטוח, ובכפוף לתנאי הפוליסה ומגבלותיה.

קבלת פיצוי מחברת הביטוח

נשאלת השאלה באיזה נוהל תקבלו פיצוי מחברת הביטוח אם נקלעתם למקרה ביטוחי בדירה שלכם? הסכום של הפיצויים אם יגיע לכם יגיע בדרך כלל מסוכן הביטוח שלכם בכפוף לכך שעמדתם בכול דרישות תנאי הפוליסה והבאתם את כול המסמכים הנדרשים על ידי חברת הביטוח. זאת דוגמא איך ביטוח דירה מגן עליכם המבוטחים מפני נזקים לתכולה ולדירה ולמבנה.

ביטוח חיים למשכנתא

 אך יש מרכיב בביטוח שהוא אף חשוב לא פחות מביטוח מבנה ואולי לפעמים אף יותר מביטוח מבנה, וזהו ביטוח חיים למשכנתא ביטוח חיים למשכנתא מפצה את הבנק במקרה מוות חלילה של אחד הלווים, והוא נועד בין השאר להוות  שומר על האינטרסים של הבנק. אבל חשוב מאוד גם לכם ועבורכם הלווים. לפני שהיה ביטוח חיים למשכנתא היו מקרים שראש המשפחה לא עלינו נפטר והאישה והילדים לא היו יכולים לשלם את המשכנתא ואבדו גם את מקום המגורים שלהם. ביטוח חיים למשכנתא דואג שאם אחד הלווים נפטר שאר המשפחה מקבלת את הדירה נקיה מחובות, וחברת הביטוח משלמת לבנק את יתרת הלוואת המשכנתא.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה