שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ביטוח פנסיה להבטחת עתיד כלכלי יציב


אמנון
 
 

 

החל משנת 2008 הוציאה ישראל צו הרחבה המורה לכול המעסיקים בשוק הפרטי לפתוח לעובדיהם אפיקי הפרשת פנסיה לביטוח פנסיוני, הצו נועד למנוע מצב בו עובדים במגזר הפרטי ובדרך כך בחלקו התחתון מבחינת משכורותיהם, יסיימו את תקופת עבודתם ויכנסו אל גיל הפרישה נטולי חסכון פנסיוני ותלויים רק בקצבת הביטוח הלאומי הפעוטה. העובדים נדרשים לבחור כבר בשבועות הראשונים של כניסתם לעבודה על בחירת הביטוח הפנסיוני המועדף על ידם מבין שלושה מסלולים, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, או קופת גמל.

שיעור ההפרשה המינימלי לשנה הראשונה עומד על 2.5% המופרשים על ידי העובד ממשכורתו ועל ידי המעביד, כשההפרשה גדלה בכול שנה ב 2.5% נוספים. זכותו של העובד לקבל את תחילת הפרשת הפנסיה כבר החל  מחצי שנה להקלטותו במקום עבודה חדש, ועובד שעזב עבודה בה הופרשו לא כספים לקרן הפנסיה ונכנס לעבודה חדשה, מתחיל לקבל לאחר חצי שנה את דמי הפנסיה לחסכונו בנוסף לסכום חד פעמי המחושב שלושה חודשים רטרואקטיבית.

מסלולי הביטוח הפנסיוני

ישנם שלושה מסלולים לביטוח פנסיוני, מהם העובד צריך לבחור לאן יוזרם כסף הפנסיה בכול חודש.  קרן פנסיה- מתכונת חיסכון פנסיוני זו היא במזגרת חברים עמיתים, שהם עובדים גם כן שכספי הפנסיה שלהם נצברים בקרן, גובה הפנסיה נקבע בהתאם לוותק העובד החבר בקרן, כשהסף המינימלי הוא עשר שנים. בשנים האחרונות נמתחת ביקורת רבה על מדיניות הקרנות שנתפסת לפעמים כספקולנטית ומסכנת את הפנסיות העתידיות של חבריה. קרן פנסיה מורכבת מקצבת שארים, קצבת זקנה וקצבת נכות ואלו חלק ממרכיביה. קרן פנסיה מאפשרת הוצאת הכסף המושקע בהדרגתיות בלבד ולא בפעם אחת.  קופות גמל- אלה קופות שצוברות את ההפרשות החודשיות של העובד והמעביד במשך חודשים כשבגיל הפרישה העובד מקבל את הממון הצבור לו בתוספת הריביות והרוויחם של הקופה. כאמור ניתן לקבל בפעם אחת את כול החיסכון או במסגרת הפקדה חודשית.

ביטוח מנהלים- זהו אפיק פנסיוני שעושים בין חברת הביטוח לעובד, באפיק זה נחתם הסכם שמכריז את תנאי הוצאת החיסכון, כמו במקרה ריסק של מוות, אובדן יכולת עבודה ועוד. זהו הסכם סגור ואישי שבין חברת הביטוח לעובד, הוא אינו כרוך בעמיתים אחרים בהדדיות והשקעות. את כסף הביטוח ניתן למשוך בפעם אחת או כקיצבה חודשית.

ישנם הבדלים דקים נוספים בין קרן פנסיה וקופת גמל, כמו הבדלים בדמי הניהול, והאחוז שגוזרים מקרן הפנסיה על חיסכון צבור, כדאי לבדוק לפרטיה כול תכנית ולבחור את זו שמאפשרת לכם סעד שמתאים לאופייכם הן כחוסכים, והן כמי שבעתיד יהנה מהחיסכון הזה ובמיוחד את מה שמכונה יחס ההמרה שבין מה שנצבר בחשבון שלכם לקצבה שתקבלו בכול חודש עם צאתכם לפנסיה, ולבדוק גם את ההפרשה החודשית לחיסכון הפנסיוני ביחס למשכרות הברוטו שלכם. לעיתים ניתק קשר בין החוסך לקופתו, עקב חוסר מודעות, מעבר דירה וארץ וחזרה, וכו'', במקרה זה מומלץ להתייעץ עם מדריכי איתור כספי פנסיה אבודים. הפרשה לפנסיה היא חובת כול עוב לעצמו ולמשפחתו משום שלרוב עם הפרישה יורד במהירות כושר העבודה, ובעיות הגל מתחילות לצוץ, פנסיה טובה היא נקודת משען כלכלית המאפשרת שימור איכות החיים, וייצובם בגליים מאוחרים.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה