שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

בניית תזרים מזומנים


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

העסק שלי מאוד רווחי אבל אני לא יודע איפה הכסף? השאלה הזו מוכרת לכם, אם כן כנראה שכדי שמעבר לניהול של דוח הרווח וההפסד שלכם תחלו לנהל בנוסף תזרים מזומנים, אשר יסייע לכם להבין טוב יותר את פעילות העסק.

ניהול כספים הינו פרק חשוב מאוד בחיי העסק ואף לעיתים קרובות מומלץ להסתייע ברואה חשבון אשר מתמחה בנושא ניהול כספים ועשוי לסייע לכם בהבנת העסק וניהולו באופן אפקטיבי יותר. מרבית העסקים חושבים שהינם יכולים להסתדר לבד ללא בעל מקצוע אך האמת היא שככל המחזור העסק גבוה יותר והעסק מורכב יותר כך נדרשים אנו לניהול מקצועי יותר על ידי בעל מקצוע ורואה חשבון בפרט.

בפרק הנ"ל ננסה לסייע לכם בניהול התזרים המזומנים של העסק שלכם, אז אך תוכלו להבין טוב יותר ולנהל טוב יותר את העסק שלכם. ראשית לצורך ניהול התזרים המזומנים נדרש לנתח את הפעילות העסקית של העסק, לרבות חשבונות בנקים, ספקים , לקוחות , הלוואות השקעות רכישות וכל אלמנט כספי אחר הדורש משאבים כספיים מחיי העסק או מניב לעסק תזרימי מזומנים.

תאגידים בנקאיים - מרכזים בדרך כלל את מלוא פעילותו העסקית של העסק , בחשבונות הבנק של העסק בדרך כלל נוכל למצוא את כלל ההפקדות מהלקוחות והתשלומים לספקים, כמו כן התאגידים הבנקאיים בדרך כלל מספקים לעסק אשראי כספי לצורך התנהלותו של העסק ובמידה והעסק חורג מתקרת האשראי הבנק אינו פורע את חובות העסק ולכן חשבון הבנק של העסק הוא מקור העסקי של העסק ולכן נדרשת מלוא תשומת הלב לפעילות החשבון במטרה למנוע מצבים שבהם חשבון הבנק של העסק מונע את פרעון חובותיו.

ימי ספקים וימי לקוחות - כמה ימים לוקח לחברה לפרוע את חובותיה לספקיה וכמה ימים גובה החברה את התמורה מלקוחותיה. יש לבחון את טיב הנושא הנ"ל באופן דווקני היות ואם העסק רווחי אך נותן ללקוחותיו אשראי גבוה ומנגד אינו אינו מקבל מספקיו אשראי לתקופה ארוכה, יוצא אפוא כי העסק מעניק שרותי אשראי ללקוחותיו ולכן עסק כזה הינו עסק אשר נדרש לאשראי גבוהה לצורך פעילותו העיסקית.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה