שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

גובה הלוואה מקסימלית במסלול השקעות ומסלול עסקים בהקמה:


ערן רגב

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)

מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

www.government-loans.co.il

 
 

עסק קיים יכול לבקש הלוואה לשם השקעה פיזית( מכונות, עובדים, שיפוצים) בעסק שלו. עסק קיים שמחזור הכנסותיו עד 6.25 מליון ש"ח, יכול לבקש הלוואה שנעה בין 100 אלף ש"ח ועד 500 אלף ש"ח, ועסק שמחזור הכנסותיו גדול יותר, יכול לבקש הלוואה עד סכום של 8% ממחזור הכנסותיו. עסק בהקמה, הנמצא בתהליך הקמת עסק, יכול לבקש הלוואה הנעה בין 100 אלף ש"ח ועד 500 אלף ש"ח.

 

הגורמים המשפיעים על סכום ההלוואה:

סיבת הבקשה: הלוואה בערבות מדינה יכולה להיות מוערכת באמצעות סכום כסף מוגדר וידוע מראש. עסק המעוניין לקנות מכונה חדישה, לבצע שיפוץ במבנה, לגייס עובדים חדשים, לפתוח סניף חדש וכו', יכול להציג בפני הקרן הצעות מחיר, חשבוניות, חוזי שכירות וכו'. לעומת זאת במסלול הון חוזר אין דבר זה אפשרי, כאשר בעל עסק מעוניין בהלוואה של 100 אלף ש"ח לשם מימון פער תזרימי, הוא לא יוכל להסביר בצורה ברורה את רציונל הבקשה. כאשר הקרן רואה בבירור לשם מה הצורך בהלוואה המבוקש, היא בטוחה יותר במתן ההלוואה, ובמקרה כזה אין לה סיבה להעניק סכום נמוך יותר מהנקוב בבקשה.

פוטנציאל העסק: עסק קיים במסלול השקעות או יזם של עסק בהקמה מבקשים הלוואה, לשניהם מטרה זהה: שניהם רוצים לממש את הפוטנציאל העסקי בצורה מיטבית. בטרם הגשת הבקשה להלוואה, בעל העסק חייב לחשוב האם ההשקעה תוכל להגדיל את הכנסותיו. באם לא יוגדלו הכנסותיו מההשקעה, לא יוכל לעמוד בתשלומי ההלוואה לקרן. ניקח לדוגמא, יזם המעוניין לפתוח מפעל לייצור רהיטים, היזם מבקש 300 אלף ש"ח. לשם הגדלת סיכויי קבלת ההלוואה, היזם חייב להראות שהעסק יוכל להכניס בעתיד הכנסות מכובדות, לנצל את הפוטנציאל של עצמו, וכמו כן יכניס שכר טוב לבעליו. במידה והדברים שהוזכרו לעיל יתקיימו העסק יוכל לעמוד בתשלומי ההלוואה.

בניית תכנית עסקית מפורטת: על התכנית המוגשת להיות מפורטת, ברורה, מובנת, מציאותית ומקצועית. התכנית צריכה לפרט לפרטי פרטים את שני הגורמים הראשונים שהוזכרו: סיבת הבקשה ופוטנציאל העסק. בסיבת הבקשה תפורט מטרת ההשקעה, והיא תגובה בעזרת הצעות מחיר וחשבוניות( ובמידה ויש). מבחינת פוטנציאל העסק, יש להציג תחזית לשנים הקרובות, האם העסק יוכל לנצל את הפוטנציאל של השוק, עקב ההשקעה, והאם יוכל לייצר הכנסה נוספת שתאפשר לו לעמוד בתשלומי הלוואות בערבות המדינה של הקרן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה