שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

גיוס הלוואות לעסקים חדשים בריבית נוחה


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

חוסר ידע לגבי יכולות מימון ואפשרויות מימון בקרב יזמים היא בעיה משמעותית. יזמים הם לרוב אנשים החדשים בתחום העסקי העצמאי ולכן הם גם חדשים בסבך הפתרונות מימון העסקי. חשוב להבין שגיוס הלוואות לעסקים חדשים, קרי עסקים שהוקמו לאחרונה ופועלים מספר חודשים ספורים, הוא עניין שונה מעסק קיים אשר פונה לגייס הלוואה לעסק. ההתייחסות של הבנקים בכל הנוגע לגיוס הלוואות לעסקים משתנה כאשר מדובר בעסק חדש.  יש לכך הרבה סיבות אך במרכזם עומד המורכבות של עסק חדש, הן מבחינת כך שאין לעסק שום רקורד עסקי להראות והן מבחינת כך שהפוטנציאל העסקי של העסק החדש עדיין לא ברור. נקודת הזמן שבה עסק חדש פונה לגיוס הלוואה מהבנק הוא תמיד בעייתי.

הלוואות לעסקים חדשיםהלוואות לעסקים קטנים בתנאים לא נוחים

כאשר בוחנים את הנתונים של הלוואות לעסקים חדשים מגלים שלרוב ההלוואות הללו מראות על ממוצעים מאוד גבוהים של שיעורי ריביות. בנוסף לכך, הפריסה של אותם הלוואות לרוב גם לא ארוכות מדי, מה שפוגע בעסקים החדשים. כל זה נובע מהחשש הגדול של הבנקים, הן בהענקת הלוואות לעסקים קטנים והן בהענקת הלוואות לעסקים חדשים. הפחד הזה יכול להתבטא רק בצורה אחת וזה על ידי הענקת הלוואות עם שיעור ריבית גבוה.

מה עסק חדש יכול לעשות בנידון ?

הדבר הראשון שעסק חדש יכול לעשות הוא להבין לאיפה הוא נכנס. גיוס של הלוואה לעסק הוא תהליך שיצריך מבעל העסק להילחם מול הבנק, או כל גורם מלווה אחר. בסופו של דבר הבנקים רוצים לתת הלוואה לעסק חדש אך בתנאים הכי לא נוחים מבינת העסק שאפשר. הם לא עושים זאת מתוך כוונה לפגוע בעסק אלא פשוט שהבנקים ורוב הגורמים המלווים הלוואה הם ארגונים שמטרתם היא לעשות רווח. אז חשוב להבין שתזדקקו לעשות משא ומתן בכדי לגייס הלוואה לעסק חדש בתנאים נוחים.

בשלב השני, חשוב שתפנימו שלא מומלץ לבקש אשראי בכדי לבקש אשראי. כלומר, אתם צריכים לעשות בדיקה בדיוק, מה הצרכים שלכם לאשראי? זה אומר להגדיר כמה מזומנים העסק זקוק לו? מתי כדאי לגייס את ההלוואה הרלוונטית? ובאיזה תנאים העסק יכול לעמוד בהם כאשר יאלץ להחזיר את ההלוואה. כל התהליך הזה נקרא תכנון אשראי. בעזרת תכנון אשראי אתם תעמדו מול הבנקים בצורה טובה יותר ותקבלו גבולות גזרה לגבי מה אתם יכולים לגייס ומה לא.

שלב שלישי הוא לעשות השוואה בין מספר גורמים המעניקים הלוואות לעסקים חדשים. זה אומר לפעמים גם לעשות משא ומתן במקביל עם כמה בנקים או קרנות סיוע. רק על ידי השוואה בין מקורות מימון פיננסי באמת עסק יכול לקבל תמונת מצב לגבי מהם היכולות שלו לגייס הלוואה ובאילו תנאים נוחים. הרי זה רק הגיוני שאם אתם מגייסים הלוואה מבנק בריבית ובפריסה מסוימת, כיצד תהיו בטוחים שהפריסה והריבית שקיבלתם היא באמת הטוב ביותר שיכולם להשיג מבלי בדוק אופציות נוספות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה