שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

גילוי מרצון


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

מחזיקים בחשבונות בנקים בחו"ל או בנכסים אחרים בחו"ל אשר אינם מדווחים לרשויות המס? אם כן רצוי מאוד להתחיל הליך של גילוי מרצון מול רשויות המס טרם התחלת הליכים פליליים נגדכם. כיום המדיניות של מרבית המדינות היא שקיפות ולכן רצוי לפנות לייעוץ טרם התחת הליכי חקירה נגדכם. תושב ישראל בעל הכנסות מחוץ לישראל שעדיין לא הסדיר את הנושא ראוי אם יפנה להליך של גילוי מרצון באמצעות רואה חשבון.

מהו הליך גילוי מרצון ולמה צריך לדווח על הכנסות מחוץ לישראל? החל משנת 2003 שותנה שיטת המס בישראל לפיה החל מאותו מועד חל מיסוי על כל הכנסותו של תושב ישראל אשר הופקו בישראל ומחוץ לישראל. החלת שיטת המיסוי הנ"ל הינה עוררה סערה גדולה היות ומאותה העת נדרשו כל תושבי ישראל לדווח על כלל הכנסותיהם גם אלו אשר לא הופקו או נצמחו בישראל.

נציין כי עד לאותו מועד תושב ישראל נדרש היה לדווח על הכנסותיו מישראל בלבד, והכנסותיו שהופקו מחוץ לישראל לא נכללו בבסיס המס.

עקב שינויי החקיקה כאמור לעיל נוצר מצב בו תושבי ישראל רבים לא דווחו על הכנסותיהם ונכסיהם שמחוץ לישראל ומשכך הם בחזקת עבריינים, היות ואי דיווח משמעו ביצוע עבירה פלילית. רשויות המס נקטו באמצעים להקלה בדיווח של תושבי ישראל וצורך גילוי מרצון של תושבי ישראל ומניעת ההליך הפלילי

החל משנת 2005 ועד למחצית שנת 2012 חלה הוראת שעה אשר מטרתה היתה להסדיר את נוהל הליך גילוי מרצון, לפיו תושב ישראל אשר בעל הכנסות או נכסים מחוץ לישראל רשאי לפנות לרשויות המס לצורך דיווח מלא ותשלום המס במטרה להמנע לקבל חסינות מההליך הפלילי.

האומנם הוראה השעה אינה תקפה נכון למועד זה אך ניתן כיום לפנות אל רשויות המס במטרה לדווח בהליך של גילוי מרצון על מלוא הכנסות תושב ישראל ובבקשה למניעת הליכים פליליים כנגד אותו תושב

רצוי לבחון טרם כל השלכות המס העולות מהליך גילוי מרצון  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה