שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

גם פיקדון וגם הלוואה - דודו זקן מתנגד (יצא חוק בעניין)


אמנון
 
 

הבנקאות כמו גם יתר התחומים צועדים בכל עת קדימה. אמנם יש תחומים שנותרו על עומדם כמו בשנים עברו, אך ניסיונות לשנות ולחוקק חוקים חדשים עולים בכל עת. והמגמה הזו והצעידה קדימה היא נהדרת. למה לשקוט על השמרים אם אפשר להתקדם הלאה? כך גם עלתה הצעה לחוקק חוק כזה שיחייב את הבנקים לשלם ללקוחות ריבית עבור יתרת זכות בחשבון.

ההיגיון שמאחור

אמנם ההצעה נשמעת הגיונית למדי. אם עבור יתרת חובה משלם הלקוח ריבית לבנק. על הכסף שהבנק למעשה מלווה לו, למה שהוא לא ירוויח עבור הכסף שלו שיושב בבנק? יש בכך מעבר לרווח הקטן שירוויח הלקוח. גם צ'ופר עבור יתרת חשבון חיובית. כי מי ששומר על יתרת בנק בפלוס, בהחלט מגיע לו עידוד על כך...

נשמע טוב?

אמנם על פניו זה נשמע די טוב. למה לא להרוויח את הריבית על יתרת הזכות בחשבון הבנק? יש בכך צעד עם הפנים ללקוח. שיכול להרוויח מעט עבור הכסף שלו. ואקט יעיל של עידוד על מצב של יתרת זכות בחשבון הבנק.

אז למה דודו זקן מתנגד?

אבל לחוק הזה יש התנגדות, דודו זקן, המפקח על הבנקים מתנגד להצעה הזו. וזאת בגלל שהוא טוען שהיא פונה שוב לאוכלוסייה החזקה כלכלית. כאלו שיש להם בלאו הכי כספים במזומן ויכולת לשמור על זכות בבנק. ריבית כזו תשלשל לכיסם של מי שיש להם כבר יתרת זכות משמעותית רווחים נוספים. ולאלו שמתמודדים עם הריביות על המינוס ועם הלוואות, ועם הלוואה לכל מטרה,  לא יהיה כל רווח מכך. ובעצם החוק ניסה לסייע לשכבות החלשות. ולא לעזור למי שיש לו להרוויח עוד.

אז מה בכל אופן?

ההצעה של דודו זקן היא שונה. הוא מציע לעודד תחרות בין הבנקים ולגרום לכך שיהיו הצעות משתלמות באמת למי שזקוק לקבל הלוואה לכל מטרה או לאישור חריגה ומינוס בחשבון. כאשר יבואו הבנקים ויאפשרו לקוחות לקבל שירות והלוואות בצורה משתלמת שתחסוך להם כסף. יהיה זה צעד משמעותי לטובת הלקוח המתמודד עם הידוק חגורה ובקשת הלוואות במצב הכלכלי השורר כיום במשק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה