שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

האם כדאי ללמוד הנהלת חשבונות


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

לימודי הנהלת חשבונות אינם קלים, עולה האם כדאי ללמוד הנהלת חשבונות או שמא תחום אחר, במאמר זה ננסה להתמקד על הנושא ולהבין מהם היתרונות והחסרונות בלימודי התחום.

ראשית נתחיל בהגדרה מהי הנהלת חשבונות? רישום חשבונאי של פעילות העסק בגין פעילותו, כלומר הנהלת חשבונות הינה שפה חשבונאית המתרגמת את הפעילויות העסקיות לשפה חשבונאית. השפה החשבונאית נקבעה בכללי חשבונאות מקובלים לפיה לכל מגזר פעילות קיימת הוראת ניהול חשבונות באופן ספציפי כגון, קבלנים, עמותות מסחר ועוד.

תפקיד מנהל חשבונות הוא לתעד את פעילויות העסק ולהמיר את הפיעלויות הנ"ל לשפה חשבונאית, אך נשאלת השאלה האם המקצוע הנ"ל לא עשוי להעלם מהעולם בשנים הבאות עקב התקדמות הטכנולוגיה, לדעתי סביר להניח שבשנים הבאות נתחיל לראות התקדמות טכנולוגית בתחום הנהלת החשבונות והכל יהפך להעשות באופן מממוכן.

אך אין פירוש הדבר שלא יהיה צורך בתחום הנ"ל, היות וכמה שהמחשב לא יהיה חכם עדיין יהיה מי יצטרך לבקר את המחשב ולבדוק את תקינות הרישומים, והבקרה עליהם. המשמעות היא שיתכן והביקוש לתחום עשוי לרדת באופן משמעותי, בדיוק כפי שנעשה בתעשייה תחילת המאה הקודמת עם כניסתם של מכונות הייצור אשר החליפו ידים עובדות.

כיום תחום הנהלת החשבונות הינו תחום אשר יש בו ביקוש רב לבעלי מקצוע, היות ובשנים האחרונות חלה מגמת ירידה בלמודי המקצוע הנ"ל, ירידת ההיצע בתחום הובילה לעליית השכר הממוצע בתחום וכיום מנהלת חשבונות עשויה להרוויח שכר נאה מאוד. 

האומנם תחום הנהלת החשבונות פרוץ וככל הנראה שבשנים הבאות נראה כניסה של תוכנות מחשוב מתקדמות אשר יקלו את עבודת הנהלת החשבונות, אך עדיין תהא דרישה לתפקיד. 

כיום הביקוש בתחום הנהלת החשבונות גבוה מההיצע ולכן אנו ממליצים למי שמעוניין ללמוד את התחום ללכת ללמוד. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה