שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הדרך הבטוחה לפתיחת תוכנית חיסכון לילדים


אמנון
 
 

ישנן דרכים רבות להגיע להחלטה אודות תוכנית חיסכון לילדים שלכם, אולם אנו מצאנו נוסחה בדוקה שתאפשר לתרגם את החלומות הכלכליים שהשאתם להם – למציאות. אנו נציע שתי אסטרטגיות מפתח התחלתיות ולאחר מכן ניגש ליצר השלבים בתוכנית אשר יהיו חד ערכיים ויובילו גם את הילד שלכם לשגשוג כפי שתכננתם.

תכננו את הייעוד של התוכנית במספרים

באסטרטגיה זו עליכם לחשוב כך: "אני מעוניין שבעוד Xשנים ישבו בתוכנית אלמונית Yשקלים חדשים". כאן זה הזמן גם להפעיל מחשבון חיסכון ולחשב בתוך כמה זמן זה יקרה, וכמה כסף צריך לתת או להפריש באופן חודשי על מנת לעמוד בזמן הזה.

תכננו מה תהיה מטרת החיסכון

בשיטה זו אתם לא חושבים בכלל על מספרים אלא על המטרה הסופית שלשמה אתם כאן: "אני רוצה שמתישהו, אבל בפרק זמן סביר לילד – הוא יוכל לרכוש לעצמו דירה". כמובן שלא ניתן לבקש הכל, כי יש מציאות יוקר מחייה כאן, וברור שמי שמבקש דירה מוותר, למעשה, על היכולת שלו לפרנס גם את הלימודים של הבן שלו גם אם הוא ואשתו עובדים במשרות מכניסות מאד, ובמשרה מלאה. לכן, היו מודעים למעשים שלכם, היו מודעים על חשבון מה זה מגיע, ואם אתם סגורים על המטרה המילולית לשמה הכסף נועד, יועץ בנושא חיסכון אישי יוכל להציע לכם אסטרטגיה למימוש מטרת החיסכון המבוקשת לכם, אשר תיפרט בזמן, ובסכום התחלתי/חודשי שעליכם להפריש.

בחרו מסלול להצבת כספכם

כאן – עליכם לשאול את עצמכם מהם נתוני המסלול הרצויים לכם: לכמה זמן הכסף ייוותר בפנים ללא מעש, ומה תהיה התשואה על כך. לרוב, נעילה לזמן רב יותר מבטיחה תשואה גדולה יותר, אבל זה ממש לא נתון מוחלט, רק שכיח יחסית מבחינה סטטיסטית. יש עוד הרבה פרמטרים אחרים לכל מסלול, והמומחים העוסקים בנושא כמו תוכנית חיסכון לילדים יצטרכו להסביר לכם ובכך – לסייע לכם לקבל החלטה בקלות יחסית.

גבשו אסטרטגיה להפיכת התוכנית למציאותית

כאן, עליכם לחשוב, בפשטות, כיצד להביא את הכסף שתכננתם. אפשרות אחת היא הון התחלתי (למשל הון ירושה שאתם קיבלתם), אפשרות שנייה היא ממשכורת, תוך חלוקה עם משכורתה או משכורתו של בת או בן הזוג, ואפשרות שלישית היא להפריש באופן זמני, לבדוק את התשואה בתחילת התהליך, ולשנות מסלול במידה ולא התרצתם, משוב מאד כן להתמיד בסופו של דבר בתוכנית אחת על מנת שההליך יהיה אפקטיבי. חיסכון אישי מבוסס, בסופו של דבר, גם על פרק הזמן וכמות הכסף שהופרשה אליו ולכן פרק זמן ארוך באותה התוכנית יכול מאד לסייע לגדילתה ופריחתה כמתוכנן.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה