שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ההצלחה מאחורי שיתופי פעולה בין עמותות


שגית ד.
 
 

כיום, במצב בו בכל תחום עניין פעילות וקיימות מספר גדול של עמותות במקביל, התחרות על מימון הקרנות קשה ביותר. בכל שנה, קרנות פילנתרופיות בחו"ל מקבלות ממאות ועד אלפי עמותות וארגונים ללא מטרות רווח מכתבי בקשה למימון, מדובר גם במימון פרויקטים ספציפיים וגם במימון פעילות שוטפת.

בכדי להצליח בתהליך פיתוח משאבים, עמותות מנסות להבדיל את עצמן מעמותות אחרות אשר חולקות את אותו תחום הפעילות. אפשרות נוספת שקיימת היום היא יצירת שיתופי פעולה עם עמותות אחרות שעוסקות באותו תחום פעילות או בתחומים משיקים, וזה יכול לסייע בתהליכי גיוס כספים וכן בניצול טוב יותר של המשאבים הקיימים.

שיתוף פעולה עם עמותות אחרות יכול להביא לחיסכון בעלויות התפעול השוטפות. לדוגמא, לרוב השכרת שטח משרדים גדול יותר במשותף וחלוקת כספי הארנונה והשכירות. כמו כן, העמותות יוכלו במקרים רבים ליהנות משירותים שונים שיוצעו להן בעלויות מוזלות יותר.בנוסף, שיתוף הידע, הקשרים והניסיון שהצטברו בכל עמותה בנפרד, יביא להשגת המטרות המשותפות בצורה מהירה וטובה יותר.

יש סיכוי גדול שתורמים ישמחו לממן ולתמוך בפרויקטים בניהול משותף של שתי עמותות או יותר, מפני שתורמים נוטים להיענות בחיוב לבקשות תרומות לעמותות אשר פועלות ביעילות תחת ניהול מקצועי, ומאמצות לשם כך תפיסות מן העולם העסקי. הובלה משותפת יכול להוכיח לתורמים שהעמותות המאוגדות ביחד מקצועיות ויעילות.

העניין העיקרי ממנו חוששות עמותות לגבי שיתופי פעולה הוא איבוד הייחוד של העמותה ובעקבות כך איבוד תורמים, אך נראה כי ההיפך הוא הנכון. כאמור, המצב הקיים בו יש עמותות רבות אשר פועלות בתחום אחד מביא לתחרות רבה ובעקבות כף סיכוי נמוך לזכות במענקים ותרומות, גם מהממשלה, גם מתורמים פרטיים ובנוסף קרנות פילנתרופיות.

ישנו מעגל בלתי נגמר בו עמותות מתקשות להתפתח ולהתרחב בגלל הקושי להשיג תרומות. מצד שני, קרנות פילנתרופיות, תורמים בעלי הון וגופים ממשלתיים, מחפשים להעניק תרומות לעמותות מבוססות, כאלו אשר ירגישו ביטחון כי יוכלו להגשים את הפרויקטים שאליהם הם תורמים, בהצלחה. שיתוף פעולה בין עמותות יכול לאפשר לכל העמותות להתפתח ולהתבסס, שכן ההשקעה הדרושה לשם כך תתחלק ביניהן.

אם וכאשר הוחלט לשתף פעולה עם עמותה נוספת, חשוב ביותר לבחור את העמותה המתאימה בכדי להבטיח שכל אחד מן הצדדים המעורבים ירוויח מכך. בכדי ששיתוף הפעולה יוגדר כהצלחה, חשוב להגדיר את מטרותיו והאופן בו יבוא לידי ביטוי ולוודא כי ביכולת העמותות לבנות את המערך הדרוש לו, מבחינה פיננסית וארגונית.שיתוף פעולה בין עמותות אשר מעניקות שירותים משלימים בתחום פעילות משותף הינה דוגמה טובה למצב בו העמותות יוכלו להרוויח מכך. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה