שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

החזר מס לחיילים משוחררים


גיל דור

גיל דור, Webfocus בניית אתרים, קידום אתרים במנועי החיפוש

 
 

 

עם השחרור מהצבא מגיע הצורך לצאת לשוק העבודה. רוב החיילים המשוחררים היוצאים לשוק העבודה, נתקלים בפעם הראשונה בחייהם בבירוקרטיה של תשלום מיסים, ובכללם מס הכנסה. מס הכנסה, הינו מס המוטל על ידי הממשלה, על הכנסתו של אזרח מדינה פרטי, חברה, בית עסק או ארגון. לכל אדם המשלם מס הכנסה, יש נקודות זיכוי המקנות לו הנחות בתשלום מס ההכנסה.

כל חייל משוחרר, זכאי לקבל תוספת של נקודות זיכוי בשלוש השנים הראשונות לאחר שחרורו. חיילים משוחררים רבים, אינם מודעים לכך, וכפועל יוצא, לא מיידעים את מעסיקיהם כראוי ובכך משלמים מס עודף. חיילים משוחררים אלו, טוב יהיה לו ייגשו לקבל החזר מס, העלול להגיע לסכומים נכבדים מאוד ואף לכמה אלפים על כל שנת עבודה.

איך נקבעות נקודות זכות לחיילים משוחררים לצורך החזר מס?

חייל משוחרר ששירת שירות סדיר בין שנים עשר לעשרים וארבע חודשים, או אם שוחרר קודם מטעמי בריאות או נכות, יקבל 1/12 נקודת זכות לחודש. חייל ששירת עשרים וארבע חודשים או יותר יקבל 1/6 נקודת זכות לחודש. וכל זאת למשך שלוש שנים.

חיילת משוחררת ששירתה בין שתים עשרה לעשרים ושתיים חודשים, או אם שוחררה קודם לכן מטעמי בריאות או נכות, תקבל 1/12 נקודת זכות לחודש, ואם שירתה עשרים ושניים חודשים מלאים לפחות, תקבל 1/6 נקודת זכות לחודש, למשך שלוש השנים הבאות. וכל זאת בנוסף לנקודות הזכות לה זכאים החיילים המשוחררים, לפי מצבם במשפחתי ותנאי זיכוי נוספים.

אז איך ניגשים לקבל החזר מס?

באופן עקרוני, כל חייל משוחרר מהצבא, בין אם שירת במשטרה, שירות לאומי, צה"ל או משמר הגבול, יכול לפנות למשרדי מס ההכנסה כדי להגיש בקשה לקבלת החזר מס. ניתן להגיש את הבקשה בתום שלוש השנים מהשחרור, או אחת לשנה בטווח שלוש השנים הראשונות לשחרור. יש לציין, כי החזר מס יינתן, רק לחיילים משוחררים שקיבלו משכורת בסכום המינימאלי לחיוב המעביד בתשלום מס הכנסה עבור העובד. ישנם חברות מתווכות, יועצי מס ורואי חשבון המתמחים בהשגת החזרי מס לכל שכבות האוכלוסייה וניתן להיעזר גם בם.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה