שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

החזר מס לשכירים – החזרים בגין חופשת לידה, שמירת הריון או הארכת חופשת לידה


גיל דור

גיל דור, Webfocus בניית אתרים, קידום אתרים במנועי החיפוש

 
 

 

מזל טוב, נולד לכם ילד. האם אתם מודעים לעובדה כי ייתכן וממתין עבורכם כסף? אזרחים רבים אינם מודעים לכך שבאפשרותם לתבוע החזר מס לשכירים במידה ויצאתם לחופשת לידה, הארכתם חופשת לידה או שהייתם בשמירת הריון. חשוב לציין כי שיעור מס ההכנסה הנגבה מאיתנו, נקבע לפי ממוצע משכורות שנתי, והיות ושהייה בשמירת הריון או הארכת חופשה לידה למעשה מותירים אותנו עם הכנסה שאינה משקפת את ההכנסות הקבועות שלנו, אזי יהיו הפרשי מס שבגינם ניתן לדרוש החזר מס לשכירים.

כאשר נולדים ילדים במהלך השנה, היולדת זוכה למחצית נקודת זיכוי על אותה שנת המס, כלומר, הזיכוי במס אמור להינתן לכל אותה שנה קלנדרית, ולא ברמה החודשית או רק לחלק מהשנה, ולכן היולדת זכאית, לאחר חישוב המס מחדש לקבל החזר מס לשכירים, שנוכה ממשכורתה במקור.

דמי לידה מתקבלים מביטוח לאומי. עם זאת, חשוב לדעת כי נשים שתקרות השכר שלהם גבוהות יחסית, אינן מקבלות סכום השווה ערך למשכורתן בפועל, ובכך נפגע חישוב המס הכולל הנגבה מהם לאורך כל השנה. בנוסף, נשים רבות בוחרות להאריך את חופשת הלידה שלהם ובגין תקופה זו הן זכאיות לקבל החזר מס לשכירים, שכן הטבת מס זו אינה באה לידי ביטוי במשכורת השנתית של המעביד לעובדת.

כאשר מגישים בקשת לקבלת החזר מס לשכירים, ישנה חשיבות יתרה לבדיקת רואה חשבון מוסמך, יועץ מס או חברה המתמחה בהשגת החזר מס לשכירים. לעיתים, ביטוח לאומי אינו מנכה סכום מס מספק מדמי הלידה, ורצוי לבדוק היטב את זכאותה של היולדת להחזרי מס. יש לציין כי ניתן להגיש בקשה לקבלת החזר מס לשכירים רק בעבור שש השנים שקדמו לבקשה. במידה ולא הגשתם את הבקשה בזמן, אבדו לכם הזכויות לקבלת החזרים לשנת המס הרלוונטית.

במידה ומגישים בקשה מורכבת הכוללת שש שנות מס, רצוי להיעזר באיש מקצוע שיפשט את התהליך, יסייע בקבלת ההחזר ויחסוך לכם את הריצות והבירוקרטיה, בעבור עמלה קבועה או אחוז מסוים מגובה ההחזר שתקבלו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה